XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 października 2018

2018-10-06 09:23:38
Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Dziś przeżywamy
3 rocznicę nawiedzenia
Kopii Obrazu Jasnogórskiego.

Uroczysta Msza św.
w intencji parafii
o godzinie 16.00.
O godz. 17.00 Różaniec ulicami miasta.

Serdecznie zapraszamy

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

Porządek prowadzenia różańca:
Młodzież - poniedziałek i piątek
Dzieci - wtorek i czwartek
Koła Żywego Różańca środa, sobota i niedziela.

W czwartek 11 października różaniec odmówimy w intencji Ojczyzny aby kontynuować Nowennę z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Adoracja w czwartek od godz. 16.00. Po modlitwie w ciszy, od godz. 16.30 będziemy modlili się w intencji małżeństw przy wystawionych relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W sobotę 13 października po różańcu procesja fatimska. Zapraszamy na procesję ze świecami.

W przyszłą niedzielę po raz 18 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

Codziennie od godziny 15.00 jest otwarty kościół. Zachęcamy do nawiedzania kościoła w Godzinie Miłosierdzia. Cieszę się, że już teraz codziennie można spotkać kilka osób modlących się w świątyni.

Bardzo cieszy także liczny udział wiernych na nabożeństwie różańcowym. Jest dużo dzieci, młodzieży i dorosłych.

Powstało kolejne, trzecie Koło Żywego Różańca rodziców za dzieci. Członkowie koła będą przyjęci do wspólnoty dziś na Mszy św. o godz. 16.00. Jest to dar dla Matki Bożej z okazji trzeciej rocznicy Nawiedzenia. Zachęcamy kolejnych rodziców do włączenia się tworzenia kolejnych kół różańcowych.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję młodzieży, która dość licznie (ponad 20 osób) przyszła by przygotować różaniec ulicami miasta. Młodzież przygotowała 150 balonów z religijnymi cytatami, flagi i podzieliła się zadaniami: rozdawanie balonów, rozdanie tekstów i słodyczy dla dzieci.
Dziękuję pani, która pomogła wyprasować flagi maryjne, które będą używane podczas procesji różańcowej.

SPOTKANIA:
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z członkami Kół Żywego Różańca za dzieci.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika w cenie 25 zł.

7 października - już 44 kraje wezmą udział
w międzynarodowej modlitwie różańcowej.

Dlaczego mamy odmawiać Różaniec publicznie.

Cud Słońca był publiczny: 13 października 1917 roku Matka Boża dokonała Cudu Słońca, którego świadkami było 70 000 ludzi, w tym ateiści, komuniści i inne osoby wrogie katolicyzmowi. Niektórzy z nich nawrócili się. Różaniec publiczny przypomina niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe.
Zostań Apostołem Fatimy: Jezus Chrystus posłał apostołów, aby nauczali wszystkie narody. Różaniec publiczny to wspaniały sposób na przyciągnięcie bliźnich do katolickiej wiary i zapoznanie ich z orędziem fatimskim. „Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą” (Łk 8, 16).

13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Teresa Piotrowska Wkra 100,00 zł
Agnieszka Markowska 100.00 zł