I NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018

2018-12-01 16:31:55

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Na roraty przynosimy lampiony.

Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00,
we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.15.

W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.15, 11.30 i 17.00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach Świętych.

8 GRUDNIA
GODZINA ŁASKI
DLA ŚWIATA!
adoracja Najświętszego Sakramentu

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
JAK ODBYĆ TĘ GODZINĘ?
Módl się w kościele w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12.00 do 13.00.
Jeśli to niemożliwe módl się w domu łącząc się z adorującymi w kościele.
Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Modlimy się w intencji powołań i kapłanów.
Od godz. 16.30 adorację prowadzą członkowie grupy modlitewnej Margaretka.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 14 - 16 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak proboszcz ze Skandawy. Dwa lata temu, na terenie jego parafii braliśmy udział w Różańcu do Granic. Zaplanujmy czas na odbycie rekolekcji i spowiedź.

Od przyszłej niedzieli, 9 grudnia będę prowadził rekolekcje w Bodzanowie. Proszę o modlitwę w tej intencji.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12 grudnia organizowany jest wyjazd na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiana przez Ojca Józefa Witko w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie, ul. Jacka Kaczmarskiego 98A, (dawna Modzelewskiego). Wyjazd o godz. 15.00

Wyjazd do Krakowa w sobotę 8 grudnia organizowany przez Rycerzy Jana Pawła II
będzie o godz. 5.00 z przed kościoła.

Adwent.
Okres 4 kolejnych niedziel (ale niekoniecznie 4 tygodni), zaczynający się w niedzielę po Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, a kończy się I nieszporami Bożego Narodzenia (czyli w Wigilijny Wieczór). Trwa od 23 do 27 dni.
Dzieli się na dwa okresy:
a) do 16 grudnia - podkreśla przygotowanie na powtórne przyjście Chrystusa.
b) od 17 do 24 grudnia – bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.
Charakterystyka:
Adwent jest okresem radosnego oczekiwania, choć dominującym kolorem w liturgii jest fiolet. Kolor ten łączymy najczęściej ze skruchą i pokutą. Fiolet symbolizuje jednak także rzeczy nadprzyrodzone, a na nich w sposób szczególny w Adwencie uwaga chrześcijanina powinna być skupiona. To pozornie sprzeczne zestawienie związane jest z podwójnym wymiarem Adwentu. Po pierwsze chrześcijanie wspominają pełne nadziei oczekiwanie narodu Izraelskiego na przyjście Mesjasza, tym samym przygotowując się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Drugi wymiar - w istocie ważniejszy - stanowi oczekiwanie na powtórne przyjście Pana na końcu czasów.
Jak czekać? Człowiek jest słaby, grzeszny, ale to nie zwalnia go z bycia w ciągłej gotowości. Czas Adwentu zatem to okazja do refleksji, oczyszczenia serca i próba odpowiedzi na pytanie, jak jestem przygotowany do spotkania z Bogiem.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Taca na remont kościoła 2 523.00 zł
Ofiara bezimienna 200.00 zł