II NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018

2018-12-08 21:25:56
Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Roraty sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie
w poniedziałek, 17.00,
wtorek 7.15,
środę 17.00
czwartek 7.15
piątek i sobota 9.30.

Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w piątek REKOLEKCJE ADWENTOWE. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak proboszcz ze Skandawy. Rekolekcje będą poświęcone Maryi. Będą też świadectwa dotyczące różańca. Skorzystajmy z tego czasu by pogłębić swoją religijność, przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Za uczestniczenie w rekolekcjach (wysłuchanie trzech nauk) i przystąpienie do sakramentu pokuty można uzyskać odpust zupełny.
Szczegółowy plan jest dostępny w gazetce parafialnej, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone do puszek ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Będziemy modlili się o dobre przeżycie rekolekcji adwentowych.

W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Będziemy modlić się by wypełniły się Boże plany wobec naszej Ojczyzny, aby Polska dochowała wierności Bogu.
"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości.
Słowa zapisane w Dzienniczku siostry Faustyny.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Jest to XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Przed świętami chcemy przygotować paczki dla dzieci od parafii. Jeśli ktoś mógłby wspomóc tę akcję to prosimy o słodycze, owoce lub ofiary na ten cel. Chcemy aby w paczkach, tak jak w ubiegłym roku, znalazły się także wartościowe książki dla dzieci.

Jeśli ktoś ma wyższe choinki i mógłby ofiarować do dekoracji kościoła to proszę o kontakt.

Dziś taca przeznaczona jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Barbara Gomułka ul. polna 100.00 zł
Ofiara na wywóz śmieci z cmentarza 30.00 zł

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Piątek - 14 grudnia
9.00 Spowiedź dla kl. III-V
9.30 Msza Święta dla klas I-V Szkoły Podstawowej.
11.00 Msza Święta dla klas VI- VIII Szkoły Podstawowej, młodzieży gimnazjalnej i Liceum Ogólnokształcącego
15.30 Spowiedź
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Spowiedź
18.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

Sobota - 15 grudnia
9.00 Spowiedź
9.30 Msza Święta szczególnie dla starszych i chorych.
11.00 Msza Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.
Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
13.00 Wyjazdy do chorych
15.30 Spowiedź
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Spowiedź
18.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej
19.00 "Wieczór Uwielbienia" zespół "Moja Rodzina"

III Niedziela Adwentu - 16 grudnia
8.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
9.30 Msza Święta z nauką dla dzieci
11.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich
16.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży.

W niedzielę taca przeznaczona jest dla rekolekcjonisty.