IV NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

2018-12-22 23:42:02
Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

Zapraszamy do udziału w ostatnich RORATACH jutro o godz. 7.15 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

Tradycją minionych lat od jutrzejszego poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

Msza Święta PASTERKA
zostanie odprawiona o godzinie 24.00.

O godz. 11.30 chór będzie śpiewał kolędy. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W uroczystość Bożego Narodzenia są trzy Msze św. pasterska - o północy, anielska - o świcie i królewska - w dzień.

Taca z pierwszego święta 25 grudnia przeznaczona jest na remont naszego kościoła.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu modlimy się za uczelnie katolickie i składamy ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku.

W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 17.00.

Najbliższa niedziela - święto Świętej Rodziny z Nazaretu - będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. O godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. Po wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo relikwiami świętych małżonków Zeli i Ludwika Martin. Zapraszamy na Msze całe rodziny.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30.

W niedzielę 30 grudnia będzie zbiórka do puszek na pogorzelców z ulicy Wojska Polskiego.

W okresie zimowym kościół będzie otwierany tylko na Mszę św. W czasie kolędy nie jesteśmy w stanie otwierać kościoła. Wszyscy, którzy odprawiają Drogę Krzyżową w intencji parafii mogą ją odprawiać w domu przed krzyżem.

W wigilię kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Kolęda rozpocznie się w naszej parafii dnia 29 grudnia w sobotę Szyjki Stare i Nowe Kolędę rozpoczynamy od godz. 8.30.

Ofiary z kolędy będą przeznaczone na remont elewacji kościoła.
W zależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.

Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe ministrantów, lektorów.
Spotkanie odbędzie się na plebanii.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Zbigniewowi Drogoszowi i Ryszardowi Rzeczkowskiemu za choinki do dekoracji kościoła na święta.
Dziękuję ks. Prefektowi, panu Kościelnemu, Rycerzom Jan Pawła II i młodzieży za udekorowanie żłóbka.
Dziękuję młodzieży za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.

Czy Jezus nie jest głodny w nas? Czy karmimy Go miłością? Nasza miłość jest pokarmem dla Jezusa. Czy Jezusowi nie jest w nas zimno? Czy czasem nasze serce nie wygasa? Przyjmujemy Go w Komunii świętej, ale czy nie zostawiamy Go samego? Jezus może zmarznąć w naszym sercu, które nie myśli o Nim.
ks. Jan Twardowski

26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.