NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30 grudnia 2018

2019-01-01 15:30:13

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9.30, 11.30 i o 16.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
31 grudnia – poniedziałek
Szyjki Nowe - 1 ksiądz, od godz. 8.30

02 stycznia – środa
Garwarz Stary - 1 ksiądz, od godz. 8.30

03 stycznia – czwartek
ul. Ogrodowa i Słoneczna - 1 ksiądz, od godz. 15.30

05 stycznia – sobota
Zalesie Duże - 1 ksiądz, od godz. 8.30.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji kapłanów od godz. 15.30. Adorację prowadzi grupa Margaretka.
Msza święta wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 16.30. Tego dnia spowiedź święta w godz. 16.00.
Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 16.30. O godzinie 15.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Od stycznia rozpoczynamy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o które Matka Boska prosiła w Fatimie. Polega ono na rozważaniu jednej tajemnicy różańcowej, odmówieniu różańca wynagradzającego i komunii wynagradzającej. Zapraszamy wiernych do włączenia się w to nabożeństwo. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15.45.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
Przed Mszą św. o godz. 9.30 i 11.30 będą wystawiany jasełka o Bożym Narodzeniu przez Koła Żywego Różańca.

PODZIĘKOWANIA:
Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na remont kościoła w święto Bożego Narodzenia. Zabraliśmy 5 936 zł. To duża składka. Cieszę się także dlatego, że większość parafian ma zaufanie, że pieniądze będą dobrze spożytkowane na potrzeby kościoła. Dziękuję także gościom, którzy byli w święta w kościele. Serdeczne Bóg zapłać. Niech dobry Bóg odpłaci swoim błogosławieństwem tym, którzy troszczą się o Jego świątynię.

Przewodnik grupy białej pieszej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę zaprasza na spotkanie kolędowo-opłatkowe do sali parafialnej 30.12.2018r. O godz. 16. Po kolędowaniu zapraszam na Mszę z oprawą pielgrzymkową.
ks. Tomasz Dec
wikariusz par. Matki Bożej Fatimskiej
w Ciechanowie przewodnik grupy Białej
pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę

To już 200 numer gazetki parafialnej. Gazetka drukowana jest w 400 egzemplarzach. Jest to 80 tysięcy gazetek w ciągu 4 lat. Mam nadzieję, że ta mała forma, choć w przygotowaniu czasochłonna dobrze służy parafianom

Chcesz mieć trwałe szczęście rodzinne? Zastanów się nad liczbami:
Związek cywilny: rozchodzi się jedna para na dwie – 50%
Małżeństwo po ślubie kościelnym, ale nie uczęszczające do Kościoła i nie modlące się razem: jedna para na trzy - 33%
Po ślubie kościelnym i przy coniedzielnej Mszy św.: jedna para na pięćdziesiąt - 2%
Po ślubie kościelnym, przy coniedzielnej Mszy św. i przy codziennej modlitwie małżonków: rozpada się jedna para na 1429 par. To jest niecałe 0,07%!
(za Das Gbet, Schlüssel der Heiligkeit, „Deer Fels”, nr 11/2002, s.325)

2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.