II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 stycznia 2019

2019-01-19 16:03:26

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 21.01.2019
Kowalewko - 1 ksiądz od godz. 9.00
ul. Bema - 1 ksiądz od godz. 16.00

Wtorek - 22.01.2019
ul. Wolności - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok I i J - 1 ksiądz od godz. 15.30

Środa - 23.01.2019
Wólka Garwarska 1 ksiądz od 8.30
ul. Południowa blok 18A i 18B - 1 ks. od g. 15.30

Czwartek - 24.01.2019
ul. Broniewskiego - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna blok K - 1 ksiądz od godz. 17.00

Piątek - 25.01.2019
ul. Ciechanowska - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Południowa blok 18C i 18D - 1 ks. od g. 15.30

Sobota - 26.01.2019
Garwarz Nowy - dwóch księży od godz. 8.30

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Ze względu na kolędę adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie od godz. 14.30 do 15.30

Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i szacunek dla starszego pokolenia a babcie i dziadków zachęcamy do modlitwy w intencji swoich dzieci i wnuków. Po Mszy św. dzieci będą miały możliwość w kościele złożenia życzeń swoim babciom i dziadkom. Mogą powiedzieć życzenia, zaśpiewać, lub zmówić modlitwę. Dzieci, które chcą wystąpić niech zgłoszą się do katechetów.

Koncert kolęd zespołu z Ukrainy
Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 będzie śpiewał zespół z Ukrainy.
W wykonaniu grupy muzycznej usłyszymy kolędy podczas Mszy św. i w czasie koncertu po Mszy św.

21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu
24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE ZBIÓRKI
NA REMONT PAPIESKIEGO KOLEGIUM POLSKIEGO W RZYMIE

Księża Biskupi na 380 Zebraniu Plenarnym KEP, które miało miejsce w dniach 25-26 września 2018 r. w Płocku, omawiali m.in kwestię finansowania remontu Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie i podjęli decyzję o zebraniu potrzebnych środków z funduszy diecezjalnych
Wychodząc naprzeciw konieczności remontu zasłużonej dla Kościoła w naszej Ojczyźnie budowli - zarządzam, aby ofiary złożone na tacę w niedzielę 27 stycznia br. w całości zostały przeznaczone na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

Płock, 8 stycznia 2019 r.
Piotr Libera - Biskup Płocki

Niedziela Chorych - 10 lutego 2019 r.
w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
w Oborach.
Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd autokarem do Obór.
Proszę o zgłaszanie się chętnych.