IV NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lutego 2019

2019-02-02 20:40:41

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów. Zapraszamy na modlitwę i uwielbienie.

Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie. Od godz. 16.30 adoracja wspólna w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez grupę modlitewną Margaretka

W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 16.00.
Po Mszy św. spotkanie z chorymi na plebanii.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Kół Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w dzieło RÓŻAŃCA W INTENCJI DZIECI tak, aby objąć modlitwą największą liczbę dzieci z naszej parafii.

Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 4.02.2019
ul. Południowa - domki prywatne - 1 ksiądz od godz. 15.00

Wtorek - 5.02.2019
ul. Południowa 20 C i 20 D - 1 ksiądz od godz. 15.30

Środa - 6.02.2019
ul. Południowa 19 A i 20 E - 1 ksiądz od 15.30

Czwartek - 7.02.2019
Żeleźnia - 1 ksiądz od godz. 9.00

Piątek - 8.02.2019
ul. Południowa 21 B - od godz. 15.30

Sobota - 9.02.2019
ul. Wojska Polskiego - 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą
na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

Z okazji zbliżającego się Dnia Chorego mnożna nabyć książki dla chorych:
Pani Nadziei - Modlitewnik dla chorych z Matką Bożą z Lourdes cena 14.00 zł.
Poradnik i modlitewnik dla chorych - czynić dobro cierpieniem cena 5.00 zł.
Jezu, Ty się tym zajmij - modlitwa pełnego zawierzenia cena 4.00 zł.
Książki wyłożone są na stoliku.
Pieniądze za książki składamy do puszki.

KANCELARIA: W czasie kolędy kancelaria nie będzie czynna.
Z księdzem można skontaktować się po Mszy św. w dzień powszedni
lub w niedzielę oraz przez telefon.

Niedziela Chorych - 10 lutego 2019 r.
w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.
Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd autokarem do Obór.
Proszę o zgłaszanie się chętnych. Wyjazd o godz. 8.20.
Koszt 25 zł. Dobrze jest zabrać ze sobą coś do siedzenia i butelkę na wodę ze źródełka.

Program uroczystości:
Od godz. 11.00 - Spowiedź święta
11.30 - Msza święta za chorych
13.00 - Adoracja połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym na sposób lourdzki.
13.30 - 14.30 – Przerwa
14.30 - Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel i poświęcenie dewocjonaliów
14.50 - Liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.20 - Modlitwa Różańcowa (tajemnice chwalebne)
15.55 - zakończenie.

5 II - św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
6 II - św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii

Pozwólmy Bogu się kochać; pozwólmy Mu zbliżyć się do nas. [...]
Trwanie w miłości Boga jest naszą jedyną nadzieją, jedynym prawdziwym domem dla naszego serca. Nie chodzi o to, abyśmy rozumowo uznali, ze Bóg nas kocha. Chodzi o to, aby nasze serce stało się dla Niego domem i trwało w Jego miłości.
John Eldredge, Dzikie serce

Miłość zmienia oblicze świata,
a świat zorganizowany przez miłość
zmienia nas samych.