V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lutego 2019

2019-02-09 22:04:44

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes,
obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
Msza Święta w intencji
chorych i cierpiących
zostanie odprawiona o godz. 16.00

Po Mszy św. modlitwy za chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.
Uczestnicy liturgii otrzymają modlitewniki z aktem pełnego zawierzenia ufundowane przez Koła Żywego Różańca oraz wodę przywiezioną z Lourdes. Po nabożeństwie spotkanie z chorymi na plebanii. Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za podjęcie się przygotowania poczęstunku dla chorych.
Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
Serdecznie polecamy pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w poniedziałek 11 lutego przed południem. Zapisy na odwiedziny duszpasterskie przyjmowane w zakrystii.

Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. Wszystkich, którzy pragną umocnić swoją miłość zapraszamy na spotkanie z NAJWIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ - Jezusem podczas adoracji w czwartek od godz. 17.00.Zapraszamy małżonków, narzeczonych i poszukujących miłości.

Został zakupiony olej opałowy do kościoła za 3 200 zł.
Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

SPOTKANIA:
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przygotowujące do II Komunii św.

Kancelaria: W czasie kolędy kancelaria nie będzie czynna. Z księdzem można skontaktować się po Mszy św. w dzień powszedni lub w niedzielę oraz przez telefon.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 11.02.2019
ul. Polna 2 A i 2 B - 1 ksiądz od godz. 16.00

Wtorek - 12.02.2019
ul. Zielona Ścieżka - 2 księży od godz. 15.30

Środa - 13.02.2019
ul. Wiejska - 2 księży od 15.30

Czwartek - 14.02.2019
ul. Krzywa 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 15.02.2019
ul. Kwiatowa 2 księży od godz. 15.30

Sobota - 16.02.2019
Śródborze - 2 księży od godz. 9.00

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

Cechą wyróżniającą chrześcijańską radość jest to, że może ona współistnieć z cierpieniem, całkowicie bowiem opiera się na miłości.

Wcale nie trzeba wielu słów, aby się dobrze modlić. Wiarą wierzymy, że tam, w św. Tabernakulum, obecny jest dobry Bóg; Jemu otwierajmy serce; że nas dopuszcza do siebie, z tego się radujmy; oto najlepszy sposób modlitwy"- św. Jan Maria Vianney

"Bóg trochę ludzi rozpieścił, tworząc za dużo naraz. Zbytek wspaniałości utrudnia nam widzenie Boga. Ale dzięki temu on sam może pozostawać w ukryciu." - Jostein Gaarder