VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lutego 2019

2019-02-16 22:49:53

Naturalnym odruchem jest dążenie do wyeliminowania z naszego życia tego, co trudne, smutne, co powoduje odrzucenie itp. Tymczasem Jezus przez swoją naukę i własne życie udowadnia, że można być szczęśliwym na tym świecie, pozostając ubogim, doświadczając cierpienia, niedostatku czy wręcz odrzucenia ze strony innych. Nie chodzi o to, by na siłę szukać tego, co jest niewygodne, co sprawia ból, lecz by z pogodą ducha przyjąć to, co przynosi nam życie, by mieć wzrok zwrócony „ku górze”, wiedząc, że życie nie kończy się na tym świecie, że istnieje coś więcej. I do udziału w tym jesteśmy zaproszeni.
Rozważanie zaczerpnięte z terminarzyka Dzień po dniu 2019
Wydawanego przez Edycję Świętego Pawła

Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 11.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek wypada 88 rocznica pierwszych objawień orędzia Bożego Miłosierdzia w Płocku. Pierwsze objawienia dotyczyły namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego. Z tej okazji o godzinie 15.00 będzie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Po koronce droga krzyżowa w intencji parafii.

W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek - 18.02.2019
ul. Południowa 21 A - 2 księży od godz. 16.00

Wtorek - 19.02.2019
ul. Płocka i Paśniki - 2 księży od godz. 15.30

Środa - 20.02.2019
ul. Nadrzeczna - 1 ksiądz od 15.30
ul. Południowa 20 A i 20 B - 1 ksiądz od godz. 15.30

Piątek - 22.02.2019
Cukrownia domki i hotel od godz. 15.30

Proszę o przywiezienie i odwiezienie księdza po kolędzie.

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na remont kościoła. Wykonanie ostatniej ściany kościoła będzie kosztowało 140 tys. zł. Mam nadzieję, że dzięki hojności parafian uda się zaplanowaną pracę wykonać.

PODZIĘKOWANIA;
Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca za przygotowanie ciast na Dzień Chorego i ufundowanie książeczek dla chorych „Jezu Ty się tym zajmij”

Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 2 280 zł. Olej kosztował 3 200 zł dlatego także, dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na ten cel. Zachęcam do złożenia ofiar osoby, które ni złożyły ofiar w ubiegłą niedzielę.

Biskup Płocki zarządza w niedzielę 24 lutego br. zbiórkę na tacę na cele rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

SPOTKANIA:
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujące do I Komunii świętej.
Kancelaria: Będzie czynna w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 16.00.

Na stoliku wyłożone jest czasopismo ewangelizacyjne „Miłujcie się”. Cena czasopisma 4 zł.