VII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lutego 2019

2019-02-23 23:59:25

Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.20.

W czwartkowy wieczór zapraszamy do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwsza sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej na nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.15. Będziemy wynagradzać za obelgi i bluźnierstwa przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. Msza Świętą o godz. 17.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o g. 16.00.

“Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Jezus.

Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek lub sobotę. Chorych zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

Z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w niedzielę 3 marca o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Należy modlić się za Ojczyznę szczególnie wtedy, gdy jest zniesławiana i atakowana.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Polecamy Gościa Niedzielnego i Dobre Nowiny.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są książeczki „Czekam na ciebie” - adoracje eucharystyczne. Cena 6 zł i „Pół godziny przed Najświętszym Sakramentem”. cena 3 zł. Są też teksty „Nowenny Pompejańskiej”.

Maryja obiecała: „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć tę nowennę”… I rzeczywiście, od tej pory rozpoczęła się fala łask, cudownych uzdrowień. Tak jest do dziś – z całego świata wciąż napływają piękne świadectwa, dowody mocy wstawiennictwa Maryi…

Od godz. 15.00, Godziny Miłosierdzia Bożego będzie otwarty kościół. Będzie to czas, kiedy możemy w ciszy, prywatnie pomodlić się. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego, odprawienia Drogi Krzyżowej czy adoracji. Teksty Drogi Krzyżowej są wyłożone na półce z książkami. Można z nich korzystać lecz nie brać do domu, aby inni mogli się nimi posługiwać.

Dziękuję osobom, które modliły się 22 lutego w rocznicę objawień Jezusa Miłosiernego. Modliło się ok 30 osób wypraszając miłosierdzie Boże dla świata i naszej parafii.

PODZIĘKOWANIA;
Zakończyła się wizyta duszpasterska. Pragniemy podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i składane ofiary na remont kościoła – duszpasterze

Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a pragnie to uczynić - prosimy by zgłosił się do kancelarii parafialnej i ustalił termin wizyty.

Dziś zbiórka na tacę na cele rozbudowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 16.30.

Pielgrzymki:
Jedno z 12 takich miejsc na świecie jest w Polsce. Spełnienie marzeń św. Maksymiliana - Niepokalanów wybrano na jedną z dwunastu lokalizacji na świecie, gdzie trwa nieustanna modlitwa o pokój, gdyż jest miejscem naznaczonym obecnością św. Maksymiliana Kolbego. Męczennik z Auschwitz w czasie II wojny światowej złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, a wcześniej zawierzył je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

16 marca w sobotę planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji pokoju na świecie. W programie pielgrzymki Msza św., modlitwa w kaplicy adoracji w Niepokalanowie oraz nawiedzenie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Koszt ok. 30 zł.

27 kwietnia - 5 maja organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt 550 zł. i 170 euro.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do Włoch - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Asyż, Caccia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.