VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 marca 2019

2019-03-02 17:28:23

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni - jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 17.30.

Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 9.30 i 17.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw DROGI KRZYŻOWEJ. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.30. Gdy uczestniczymy w piątki Wielkiego Postu w Drogach Krzyżowych, możemy również korzystać ze związanych z nimi odpustów. Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną osobę zmarłą. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. W tym tygodniu będziemy modlili się o trzeźwość i wolność od wszelkich uzależnień.

W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali. Nabożeństwa będę sprawowane o godz. 16.00.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00. Także w niedzielę 10 marca z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II w intencji kobiet będziemy modlili się na sumie o godz. 11.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Będziemy wypraszać łaskę trzeźwości w rodzinach, wytrwanie w trzeźwości dla abstynentów i prosić o siłę pokonywania zniewoleń.

Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź małżeńską. Na pierwsze spotkania zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godzinę 18.00 do plebanii.

W piątek 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji dziś o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pomordowanych żołnierzy. Jest też przygotowana w kościele wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Zachęcamy do jej obejrzenia.

Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 do 16.30. Na początku Wielkiego postu mamy więcej czasu na załatwianie spraw. Od połowy Postu będziemy wyjeżdżali na spowiedzi do sąsiednich parafii i nie zawsze będzie otwarta kancelaria.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego

Pielgrzymka do NIEPOKALANOWA - Jedno z 12 takich miejsc na świecie. 16 marca w sobotę planowana jest pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji pokoju na świecie. W programie pielgrzymki Msza św., modlitwa w kaplicy adoracji w Niepokalanowie oraz nawiedzenie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Koszt ok. 30 zł.
Stowarzyszenie Królowej Pokoju podjęło dzieło stworzenia na świeci 12 centrów modlitwy o Pokój tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Centra powstały na wszystkich kontynentach. Takie centra są w Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej Namyang w Korei, Kibecho w Rwandzie, Dagupan na Filipinach, w Niepokalanowie w Polsce.
Bliższe informacje i zapisy u księdza proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
4 III - św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

Podczas kolędy spotkałem dużo osób chorych i tych, którzy modlą się o zdrowie dla swoich bliskich. Chrystus może uzdrowić z każdej choroby. On jednak zawsze leczy duszę i ciało. Zapraszam wszystkich, których doświadcza choroba NA MSZĘ ŚW. O UZDROWIENIE DUCHOWE I CIELESNE przy relikwiach św. Jana Pawła II w najbliższą sobotę o godz. 17.30.