I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

2019-03-09 20:33:10

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyrażamy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.30. W tym tygodniu Drogę Krzyżową będzie prowadzona przez rodziny w intencji rodzin. Będziemy modlili się o świętość życia w rodzinach, trwałość rodzin i o oddalenie wszelkiego zła, które zagraża rodzinom.

W piątek o godz. 18.00 po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. w intencji: świętości w rodzinach, małżeństw zagrożonych, o dar potomstwa. Modlimy się przy relikwiach św. małżonków Zeli i Ludwika i Martin.

Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.00.

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Na to nabożeństwo można przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

W sobotę o godz. 17.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca rodziców za dzieci. Zapraszamy także wszystkich rodziców do modlitwy za dzieci szczególnie tych, którzy chcą włączyć się do odmawiania różańca w intencji dzieci.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w środę popielcową przyjęła krzyż misyjny. W czasie Wielkiego Postu będą przekazywali sobie ten krzyż i opiekowali się nim. Codziennie jedna osoba będzie miała ten krzyż przy sobie aby zrozumieć i odczuć Miłość jaka zawarta jest w Krzyżu Chrystusa.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Na stoliku z prasą katolicką są książki: Modlitewnik czcicieli św. Józefa - 5 zł. Radość nawrócenia 5 zł.

SPOTKANIA:
Spotkanie młodzieży w czwartek o godz. 18.00 na plebanii. Na spotkaniu omówimy propozycje zaangażowania się młodzieży w życie parafii w Wielkim Poście.
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV przygotowujące do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III 17 marca po Mszy św. o godz. 16.00. Można będzie zamówić szatki komunijne.

Spotkanie rodzin. Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź . Na pierwsze spotkanie zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godz. 18.00 na plebanię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję grupie anonimowych alkoholików za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątek.
Dziękuję członkom Kół Żywego Różańca i ks. prefektowi za przygotowanie dekoracji Na Wielki Post.
Dziękuję panu kościelnemu za odmalowanie balkonu i przymocowanie hasła roku duszpasterskiego.
Dziękuję za udostępnienie wystawy „Niezłomni jak stal ” fundacji „Tak dla Rodziny” oraz Pawłowi Wiśniewskiemu.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie dziś wyjazdu z okazji Dnia Kobiet do zamku w Pułtusku.

Pielgrzymka
do Niepokalanowa do kaplicy wieczystej adoracji w intencji pokoju i do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie odbędzie się w sobotę 16 marca. Za nawiedzenie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój i adorację można uzyskać odpust zupełny. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca. Proszę się zapisywać