II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

2019-03-17 01:08:45

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.00.
Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
Drogę Krzyżową poprowadzi w tym tygodniu młodzież.
Rozważania będą oparte na tekstach Hymnu o miłości św. Pawła.
Nawet najbardziej heroiczny czyn nic nie znaczy bez miłości. Ona jest sensem dobra i ofiary.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Na to nabożeństwo można przynosić napisane na kartkach intencje modlitewne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 5 kwietnia Nauki wygłosi dla nas Ks. Krzysztof Ruciński dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno - Wychowawczego „Studnia” diecezjalny duszpasterz młodzieży.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 17.30 i o 18.00.

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

W sobotę 23 marca młodzież z parafii będzie roznosiła „List od Boga” - są tam cytaty z Pisma Świętego
ważne dla każdego człowieka, szczególna wiadomość od Boga do Ciebie.
Otwierajmy nasze serca na Pana Boga i przyjmijmy młodzież,
która chce wypełnić polecenie Zbawiciela „Idźcie i głoście Ewangelię”

SPOTKANIA:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Można będzie zamówić szatki komunijne.
Spotkanie rodzin. Pragniemy w naszej parafii powołać wspólnotę rodzin, które chcą pogłębiać swoją wiarę i umacniać swoją więź . Na pierwsze spotkanie zapraszamy małżonków w niedzielę 17 marca na godz. 18.00 na plebanię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Pani Aldonie Wiśniewskiej, rodzinom i dzieciom za przygotowanie
i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w intencji rodzin.

Dusza twoja nabiera odrębnej piękności
przez rozważenie męki Mojej.
Siostra Faustyna - dzienniczek
W niedziele 24 i 31 marca
zapraszamy na katechezy o Męce Pańskiej.
Katechezy będą głoszone na wszystkich Mszach św.

Koncert 30 marca o godz. 16 odbędzie się koncert „Gloria Patri” w Świątyni Opatrzności Bożej to hołd dla Jana Pawła II w 14. rocznicę jego śmierci. Usłyszymy aż jedenaście warszawskich chórów wywodzących się ze środowisk akademickich i kościelnych.
Podczas koncertu chóry zostaną ustawione tak, by muzyka „otaczała” słuchaczy.
Program koncertu czerpie inspirację z modlitwy - różańca. Zabrzmią „Pater Noster” Jakuba Neske oraz „Ave Maria” w muzycznym ujęciu kompozytorów takich jak Tomas Luis de Victoria, Siergiej Rachmaninow, Janusz Dąbrowski, Michał Dąbrowski (prawykonanie), Franz Biebl i Javier Busto.
Wstęp wolny.
Jeśli zgłoszą się chętni zorganizujemy wspólny wyjazd. Prosimy o zgłaszanie się.

Pielgrzymka W dniach 27 kwietnia - 5 maja organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Koszt 550 zł. i 170 euro. Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd.