IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

2019-03-30 15:37:18

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.
Na to nabożeństwo przynosimy napisane intencje.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Adorację w intencji kapłanów i powołań kapłańskich będą prowadzili rycerze Jana Pawła II. Wiele osób, które pracują prosiło by adoracja była w późniejszych godzinach, ponieważ łatwiej im znaleźć czas na modlitwę. Jest także przesunięty czas i o tej godzinie będzie jeszcze widno.

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 15.30.
Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi - Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 9.30.
Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 8.45. Różaniec o godz. 9.00.

REKOLEKCYJNA
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GLINOJECKA
W PIĄTEK O GODZINIE 20.00

Na nabożeństwo przynieśmy lampiony lub wkłady do zniczy

W piątek rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Nauki wygłosi dla nas Ks. mgr Krzysztof Ruciński dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia”, - diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji rekolekcji. Módlmy się i ofiarujmy duchowe ofiary tej w intencji. Składajmy te dary do puszki przy ołtarzu.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę w godz. 13.00 - 15.00. Proszę o zgłaszanie chorych w kancelarii lub w zakrystii.

W niedzielę 7 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie członków nowego Koła Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. Patronami koła będą św. Ludwik i Zelia Martin.
Różaniec rodziców za dzieci szybko się rozwija.
Na stronie:

można znaleźć ciekawe informacje na temat tej formy modlitwy. Są już zarejestrowane 4 384 róże. Razem modli się 87 648 rodziców. Zostały także zgłoszone koła z naszej parafii:
I Róża pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika
II Róża pod wezwaniem Św. Jana Pawła II
III Róża pod wezwaniem św. Ojca Pio
IV Róża pod wezwaniem św. Zeli i Ludwika Martin.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. Dziś ministranci będą rozdawać czasopismo „Dobre Nowiny”. Na stoliku są wyłożone broszurki z rachunkiem sumienia ks. Leszka Smolińskiego „Miłosierny jest Pan i łaskawy”. Sięgnijmy do tego tekstu, by lepiej przygotować się i przeżyć spowiedź rekolekcyjną.

Remont. Została podpisana umowa na wykonanie dalszych prac przy elewacji kościoła i wpłacona zaliczka w wysokości 20 tys. zł. Na dokończenie elewacji mamy dopiero połowę potrzebnej kwoty.
Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na remont kościoła.

Ofiary na kwiaty. Proszę o zbieranie ofiar na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Listy do zbierania ofiar można wziąć w zakrystii. Kwiaty do Grobu Pańskiego, który jest jednocześnie ołtarzem adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie są podziękowaniem za jego mękę i wszystkie łaski, które otrzymujemy.

Proszę strażaków z Glinojecka i Szyjk o pomoc w prowadzeniu i zabezpieczeniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami miasta w piątek o godz. 20.00.

W niedzielę 28 kwietnia organizowany jest przez Koła Żywego Różańca, Chór i Rycerzy Jana Pawła II wyjazd do Skandawy i do sanktuarium w Świętej. Lipce. Koszt 50 zł. Zgłaszać można się do pani Lucyny Wojciechowskiej i do Grzegorza Goszczyńskiego.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Pani katechetce Marzenie Rubinkowskiej za przygotowanie
i poprowadzenie Drogi Krzyżowej dla dzieci.

PROGRAM REKOLEKCJI
05.04 – 07.04.2019

PIĄTEK - 5 kwietnia
08.30 Spowiedź dla kl. III – VI
09.00 Nabożeństwo dla szkoły podstawowej kl. I - VI.
10.30 Msza św. dla dorosłych.
12.00 Msza św. dla młodzieży kl. VII - VIII, III gimnazjum
          i liceum ogólnokształcącego.
15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
         Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź.
16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
17.30 Spowiedź.
18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
20.00 DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GLINOJECKA,
          która zakończy się na cmentarzu.

SOBOTA – 6 kwietnia
9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec. Spowiedź
9.30 Msza św. dla wszystkich -szczególnie starszych i chorych
        z sakramentem namaszczenia.
10.30 Spowiedź.
11.00 Msza św. dla dzieci szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej
         Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
13.00 Wyjazdy do chorych.
15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
         Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź.

16.00 Msza św. z błogosławieństwem małych dzieci.
17.30 Spowiedź.
18.00 Msza św. z nauką dla młodzieży szkół średnich, młodzieży studiującej
         i pracującej.
         Wieczór Wielbienia zespół „Moja Rodzina”.

NIEDZIELA – 7 kwietnia
8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich.
9.30 Msza św. z nauką dla dzieci i rodziców.
11.30 Msza św. z nauką dla wszystkich.
16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży.
Ofiary z niedzieli(07.04) przeznaczone są dla ks. Rekolekcjonisty