V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019

2019-04-07 14:47:45

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie w godz. 17.15.
Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Adoracja będzie wcześniej ponieważ wyjeżdżamy na bierzmowanie do sąsiedniej parafii. Msza św. o godz. 17.00

Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Będziemy modlić się w intencji chorych i cierpiących. Drogę Krzyżową będą prowadziły Koła Żywego Różańca
Nabożeństwo Gorzkich Żali niedzielę o godz. 16.00.

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Zachęcamy dzieci do własnoręcznego przygotowania palm. Dzieci wezmą udział w procesji z palmami na Mszy św. o godz. 9.30. Procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. za parafian o godz. 11.30.

Dziś na sumie będzie przyjęcie nowych członków do czwartej już róży Różańca Rodziców za Dzieci. Będziemy tworzyli kolejną grupę. Proszę o zgłaszanie się chętnych do ks. proboszcza lub pani Chodorskiej dzwoniąc na numer 660 860 604.

KWIATY Proszę o zbieranie ofiar na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Listy do zbierania ofiar można wziąć w zakrystii. Kwiaty do Grobu Pańskiego, który jest jednocześnie ołtarzem adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie są podziękowaniem za jego mękę i wszystkie łaski, które otrzymujemy.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję strażakom, rycerzom Jana Pawła II, chórowi, i wszystkim obecnym za udział w Drodze Krzyżowej. Idąc z krzyżem ulicami miasta wypraszaliśmy pokój dla siebie, dla naszych rodzin i dla naszej parafii.

Dziękuję zespołowi „Moja Rodzina” za poprowadzenie wieczoru uwielbienia w sobotni wieczór.

Dziękuje ks. mgr Krzysztofowi Rucińskiemu dyrektorowi Młodzieżowego Centrum Edukacyjno - Wychowawczego „Studnia”, i diecezjalnemu duszpasterzowi młodzieży za przeprowadzenie rekolekcji i przygotowanie parafii do świąt wielkanocnych.

Dziękuję paniom, które przygotowywały posiłki dla kapłanów posługujących w konfesjonale podczas rekolekcji.

REMONT. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont kościoła.
W ubiegłą niedziele zabraliśmy 3 340.00 zł.
Dziękuję także za ofiary indywidualne:
Maria i Włodzimierz Jankowscy Glinojeck 50,00 zł
Zofia i Tomasz Kowalscy Glinojeck 100,00 zł
Pani Sobolewskiej 100,00 zł

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 14.00.

W niedzielę 28 kwietnia organizowany jest przez Koła Żywego Różańca, Chór i Rycerzy Jana Pawła II wyjazd do Skandawy i do sanktuarium w Świętej. Lipce. Koszt 50 zł. Zgłaszać można się do p. Lucyny Wojciechowskiej i do p. Grzegorza Goszczyńskiego.

W czasopiśmie Gość Niedzielny jest dziś dodatek - Film Ignacy Loyola. Żołnierz, grzesznik święty. Ignacy Loyola to święty, któremu wiele zawdzięcza Kościół i duchowość chrześcijańska. Wszyscy znamy go jako… Tymczasem, jego droga do świętości była bardzo zawiła. Po obejrzeniu tej produkcji odmieni się Twoje postrzeganie Kościoła. Być może zainteresujesz się również duchowością lub odkryjesz w niej nową duchową siłę. Film o Ignacym Loyola zachwyca przesłaniem, muzyką i doskonałą grą aktorską głównego bohatera.