III NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 maja 2019

2019-05-05 11:39:12

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

XI Tydzień Biblijny i Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego
W dniach 5-11.05.2019 w Kościele w Polsce przeżywać będziemy XI Tydzień Biblijny pod hasłem: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). Nawiązujemy także do Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
W Tygodniu Biblijnym pragniemy przekazać wiernym wrażliwość na Boże Słowo, które pozostawił dla nas Bóg na kartach Pisma Świętego. Życie osób, które regularnie czytają Pismo Święte zakorzenia się w relacji z Jezusem Chrystusem. Do tego prowadzi nas nasza wiara, a Pismo Święte stanowi jeden z ważniejszych w tym impulsów. Lektura Pisma Świętego pozwala nam spojrzeć na życie z perspektywy celu ostatecznego, jakim jest spotkanie ze Zbawicielem.
Ważne jest by z Pismem Świętym zapoznawać dzieci. Z orędziem bożym trzeba docierać do najmłodszych i uwrażliwiać ich, że nie jest to opowieść baśniowa, ale rzeczywistość zbawcza, od której zależy charakter naszego życia duchowego".

W zakrystii można obejrzeć bardzo ładne wydanie komiksowe Biblii Można także zapisać się na kupno tej książki oraz także nabyć Pismo Święte.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski i patrona naszej parafii.
ODPUST parafialny będziemy przeżywali w niedzielę12 maja Kazania wygłosi ks. kan. Dr Włodzimierz Piętka Dyrektor Oddziału Płockiej Edycji Tygodnika „Gość Niedzielny”. Uroczysta suma o godz. 11.30. Po Mszy św. PIKNIK RODZINNY -Atrakcje dla dzieci, dmuchawce, gry, konkursy, kącik animacyjny. Zapraszamy rodziny do wspólnego spędzenia czasu.

Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
W czwartek Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.30. Na adorację zapraszamy małe dzieci z matkami. Od godz. 19.00 adoracja w ciszy.
Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; Jezus I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.
Ewangelia św. Marka

W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora, dyrygenta oper, orkiestr symfonicznych i chórów oraz pedagoga. Ogólnopolskie obchody upamiętniające rocznicę urodzin „ojca opery polskiej” odbędą się w niedzielę, 5 maja br. Odpowiadając na prośbę Prezydenta RP i Przewodniczącego KEP zachęcamy, aby w niedzielę, 5 maja br. podczas Mszy świętych lub po ich zakończeniu, odśpiewać utwór „Ojcze z niebios”, do którego muzykę skomponował Stanisław Moniuszko, piastujący w latach 1840 – 1858 posadę organisty w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła Ewangelisty w Wilnie.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8,00.

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

SPOTKANIA:
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, przed sumą.
Dzieci miały duża wolnego. Proszę, by nauczyły się pytań z katechizmu na najbliższą religię.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję pocztom sztandarowym ze szkół, strażakom, harcerzom i wszystkim, którzy modlili się na Mszy za Ojczyznę.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za naprawienie schodów do kościoła i chodnika procesyjnego. Kiedyś będzie trzeba zrobić nowe schody. Chodzi o to, by można było wchodzić do kościoła

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego i Dobre Nowiny.

Film 07.05.2019 Godz. 17.00 - Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny w znanej nam dziś formie kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim.
Na film zapraszamy do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.
Ceny biletów 16 normalny 14 ulgowy, 12 z kartą Visa

12 maja 2019 będzie także otwarcie wystawy Ojcowie Założyciele UE w obecności Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. Wystawa opowiada o ideach i wizjonerach, których myśli i spory leżały u podstaw stworzenia wyjątkowego projektu europejskiej wspólnoty. Ojcowie Założyciele UE to projekt edukacyjny, nawiązujący do 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

WYDATKI PARAFIALNE
Koszt wywozu śmieci z cmentarza kwartalnie to 6 240 zł. do 15 maja wyniesie 12 480 zł. Na wywóz śmieci złożyło do tej pory ofiary tylko kilkanaście rodzin z parafii. Śmieci trzeba dodatkowo ładować do pojemników ponieważ parafianie nie wrzucają śmieci do koszy. Śmieci jest tak dużo, że pomimo opróżniania pojemników raz w tygodniu śmieci ciągle przybywa. Żeby uprzątnąć te śmieci trzeba zapłacić następne dwanaście tysięcy. Jeśli pieniądze przeznaczone będą na uprzątanie śmieci, to zbraknie ich na remont kościoła. To są te same pieniądze - parafialne. Kto wyrzuca śmieci powinien dołożyć się do ich uprzątnięcia. To wynika ze sprawiedliwości.

Dziękują za ofiary na remont kościoła:
Paweł Grzegorzewski Glinojeck 50.00 zł
Anna i Paweł Bakierzyńscy Wkra 150.00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 200.00 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.