IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019

2019-05-11 22:13:46

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy - gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
Dzisiejsze nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00 ofiarujemy w tej właśnie intencji.
Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 17.30.
To nabożeństwo ofiarujemy Matce Bożej jako wynagrodzenie za profanacje jej wizerunku w naszej Ojczyźnie. Będziemy także modlić się o nawrócenie grzeszników. Na znak naszego oddania i wynagrodzenia Matce Bożej przynieśmy po jednym kwiecie, który złożymy u stóp Matki Bożej.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30. W dniu św. Andrzeja Boboli patrona Polski w czasie adoracji będziemy modlili się w intencji Ojczyzny.

Faustyna doznała następującego objawienia:
„W pewnej chwili ujrzałam stolicę Baranka Bożego i przed tronem trzech świętych: Stanisława Kostkę, Andrzeja Bobolę i Kazimierza—królewicza, którzy się wstawiali za Polskę” (Dz. 689).

Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 26 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

W najbliższą sobotę, 18 maja przypada 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
Z tej okazji Rycerze Jana Pawła II zapraszają na uroczystą Mszę św. w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie przy ulicy Krakowskie Przedmieście 3, która zostanie odprawiona w sobotę 18 maja o godz. 13.00 w intencji naszej Ojczyzny.
Uroczystość uświetni orkiestra dęta gminy Gorzkowice oraz Warszawski Chór Archikatedralny św. Jana Pawła II.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Barbara Jasińska Wkra 50.00 zł.
Janina Gadomska Wkra 100.00 zł.
Anna i Gabriel Betlewicz Glinojeck 100.00 zł

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski. W 1819 Andrzej Bobola objawił się dominikaninowi Alojzemu Korzeniewskiemu. Zakonnik po dłuższych modlitwach zanoszonych w intencji odzyskania przez Polskę niepodległości ujrzał postać, która przedstawiła się jako Andrzej Bobola. Ojciec Korzeniewski otrzymał polecenie spojrzenia przez okno, wówczas jego oczom ukazała się - zamiast znajomego widoku wirydarza wileńskiego klasztoru - rozległa równina. Widok ten miał przedstawiać, jak powiedział Andrzej Bobola, ziemię pińską, gdzie dostąpił „chwały cierpień męczeństwa za wiarę Chrystusową”. Wkrótce widok uległ gwałtownej zmianie - równinę pokryło walczące zaciekle wojsko. „Gdy skończy się wojna, którą widzisz, wtedy, królestwo Polski zostanie przywrócone przez miłosierdzie Boże, a ja zostanę w nim uznany jako główny patron” - usłyszał o. Korzeniewski.