V NIEDZIELA WIELKANOCNA 19 maja 2019

2019-05-18 23:34:33

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Trwają nabożeństwa majowe.
Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30
odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej

Módlmy się aby dzieci rozwijały przyjaźń z Jezusem i nigdy od niego nie odeszły. Dzieci będą uczestniczyły w białym tygodniu codziennie o godz. 17.00 uczestnicząc we Mszy Świętej i przyjmując Komunię Świętą

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30.
Jezus stale kierował wzrok uczniów na swojego Ojca. Słowo „ojciec", w odniesieniu do Boga, występuje w Ewangelii ponad 400 razy. Modlitwa, podana za wzór każdej dobrej modlitwy, jest skierowana właśnie do Ojca. Na modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wspólnie odkryjemy miłość Ojca, co pozwoli nam zobaczyć prawdziwe oblicze Boga i w zaufaniu oddać Mu swoje życie.

W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii Świętej
we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Sprzątanie kościoła w piątek od godz. 18.30.
Spowiedź w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

UROCZYSTOŚCI W CZERWCU:
2 czerwca Zespół Ewangelizacyjny - Eo Nomine.
9 czerwca godz. 11.30 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego
16 czerwca godz. 16.00 – Bierzmowanie

W kwietniu ogłaszałem, że przy remoncie elewacji trzeba będzie wymienić także stare drewniane okna. Koszt wymiany okien to 12 750 zł. Prosiłem o sponsorów na okna i zgłosiły się dwie osoby, które ofiarowały na ten cel po 5 tys. zł. Składam serdeczne Bóg zapłać. Mamy już 10 tys. zł. Zostało jeszcze 2 700 zł. dla kolejnych fundatorów.
Prace przy kościele rozpoczną się 27 maja.

W ostatnią niedzielę miesiąca 26 maja ofiary na tace przeznaczone będą na remont kościoła.
Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiara na konto parafialne 1 000.00 zł.
Ofiara z okazji ślubu 300.00 zł.
Barbara Jasińska Wkra 100.00 zł.
Irena i Franciszek Zabłoccy Kamionka 100.00 zł.

Ofiary można także przekazywać na konto parafialne: nr konta
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.
PARAFIA RZYMSK. KATOL. ŚW.
STANISŁAWA BM W GLINOJECKU
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły w przyszłym roku. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i pod hasłem „Dar na Stulecie”. Akcje można zgłaszać indywidualnie na stronie, lub przez parafię

PODZIĘKOWANIA:
Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu pikniku rodzinnego 12 maja
Pomagali nam:
Zakład Przetwórstwa Mięsnego pana Zdzisława Zielonkowskiego, Zbigniewa Pielacha, Ryszarda Rzeczkowkiego, Piekarnia Bartosza Wichowskiego, Sklep Wielobranżowy pana Wojciecha Hermana, Sklep Groszek pana Andrzeja Nowakowskiego, Sklep Gram Market .
Dziękujemy państwu Dorocie i Piotrowi Zielonkowskim, Natalii Nebeluk, Jeremiaszowi Wiśniewskiemu i Rycerzom Jana Pawła II.