VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja 2019

2019-05-25 20:02:36

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. O dary Ducha św. będziemy modlili się po Mszy św. o godz. 17.00. Na nowennę zaprawszy kandydatów do bierzmowania.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 16.00.

W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Rycerzy Jana Pawła II i ich rodzin z okazji rocznicy powstania chorągwi w naszej parafii.

W czwartek o godz. 18.00
Msza św. w intencji:
- świętości w rodzinach,
- małżeństw zagrożonych,
- o dar potomstwa.
Modlimy się przy relikwiach św. małżonków Zeli i Ludwika i Martin.

Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.

Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach św. Adorację poprowadzi zespół ewangelizacyjny Eo Nomine. Po sumie o 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej życzymy dzieciom dużo łask Bożych, trwałego szczęścia, czystego serca i opieki Jezusa Chrystusa.

W ubiegłym roku w czerwcu przeżywaliśmy misje ewangelizacyjne w naszej parafialne. W rocznicę tego wydarzenia, w niedzielę 2 czerwca na Mszach św. będzie się modlić z nami zespół Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie członkowie zespołu podzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym. Podczas Mszy świętych odnowimy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Ewangelizacyjną działalność Eo Nomine będziemy mogli wesprzeć kupując płytę „Niebo” będącą podróżą po świecie muzyki i historii z hospicjum w Wołominie, w którym zespół posługuje.

REMONT KOŚCIOŁA
W poniedziałek rozpocznie się kolejny etap prac remontowych przy kościele. Jest to największy odcinek do wykonania. Jeśli środki na to pozwolą dokończymy wykonanie elewacji w tym roku.

Ofiary dziś składane dziś na tace przeznaczone są na remont kościoła.