VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 czerwca 2019

2019-06-01 18:25:12

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego.
Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji o powołania do kapłaństwa od godz. 16.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00.

Codziennie odprawiana jest Droga Krzyżowa w intencji parafii, w Piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam osoby, które zobowiązały się do tej modlitwy. Po Mszy św. odprawimy wspólnie drogę krzyżową.
Spowiedź piątkowa w godz. 16.30.
Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę. o godz. 18.00.

Dziś przeżywamy ROCZNICĘ MISJI PARAFIALNYCH W modlitwie towarzyszy nam zespól ewangelizacyjny Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie. Członkowie zespołu dzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym.
Podczas Mszy świętych odnawiamy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płytę NIEBO z której dochód przeznaczony jest na misję "Sercem do Serca".

W wakacje harcerze pragną zorganizować obóz harcerski. Brakuje i im jednak środków. Aby ich wspomóc w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Harcerze zbierając datki będą częstowali ofiarodawców krówkami z napisem Harcerze Glinojeck. Okolicznościowe cukierki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie za zamówioną w mojej intencji i w intencji poprzedniego proboszcza ks. Stanisława Mariańskiego Mszę św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuję także wszystkim, którzy przyszli się razem modlić.

Dziękuję za ofiary na kościół składane w ubiegłą niedzielę. Bardzo się cieszę, że zebraliśmy 3 860 zł. Niech Bóg błogosławi tym, którzy troszczą się o Jego świątynię. Prace przy kościele już się zaczęły.

Prawdopodobnie w tygodniu będą już zakładane nowe okna. Jeszcze jest ostatnia szansa by zostać sponsorem okien do kaplicy Matki Bożej.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w piątek od godz. 16.30.
W sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00.
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania poniedziałek i środa godz. 16.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
Nigdy nie oceniajcie osób, które przychodzą do kościoła, bo kościół to nie muzeum dla świętych, lecz szpital dla grzeszników. Pomimo wstydu, postanowiłem pójść do spowiedzi. Pierwszy raz w życiu powiedziałem całą prawdę o sobie. Gdy usłyszałem słowa: „Ja odpuszczam tobie grzechy”, po raz pierwszy poczułem się wolny i zaakceptowany taki, jaki jestem. Poczułem, że Bóg mnie kocha. Dostałem nowe życie.

Dziękują za ofiary na remont kościoła:
J i Z Jeżewscy 100,00 zł
Grzegorz Lubiński Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł
Kołakowscy Nadrzeczna 100,00 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do WŁOCH - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Monte Casino, Asyż, Cascia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Pompeje, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. W sprawie wyjazdu proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza