ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

2019-06-08 21:36:40

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest w tygodniu w godz. 17.00 - 17.30 oraz w niedziele i uroczystości w czasie Mszy świętych.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusazapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 9.30 Pozostałe Msze o godz. 17.00 i 18.00

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
Adoracja eucharystyczna od godz. 16.00 do 17.00

W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiejodprawiamy w czwartek o godz. 18.30

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy o godz. 16.00 młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. infułat profesor. Dr. Hab. Wojciech Góralski. Spotkanie kandydatów i świadków w piątek o godz. 18.30.
Spowiedź w piątek od 17.00 do 18.30
i w sobotę od 10.00 do 11.00

Dzieci z klas IV będą przychodziły na Mszę św. o godz. 17.00. W białym tygodniu otrzymają pamiątki po Odnowieniu Przyrzeczeń Chrztu - Pismo św., różaniec, książkę o Janie Pawle II. Dziękuję za ofiary złożone z okazji uroczystości. Będą one przeznaczone na prowadzony remont kościoła.

Dziś po Mszy św. harcerze z Glinojecka będą zbierali pieniądze do puszek na zorganizowanie obozu w czasie wakacji. Okażmy swoją hojność. Harcerze i harcerki odwdzięczą się uśmiechem i słodkimi cukierkami. Okolicznościowe cukierki - krówki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesyjna podczas uroczystości będzie następująca: ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na tej trasie

W środę 19 czerwca przed Bożym Ciałem
Rycerze Jana Pawła II zapraszają
mężczyzn na MĘSKĄ ADORACJĘ
od godziny 20.00 do 21.00.

Jest do nabycia modlitewnik „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.”. Modlitewnik (1700 stron) zawiera modlitwy, nowenny krótkie życiorysy świętych na każdy dzień. Można go obejrzeć i zamówić w zakrystii . Przy zakupie większej ilości cena tylko 35 zł.

REMONT KOŚCIOŁA:
W tym tygodniu zostało wymienionych 9 okien w kaplicy i w kościele. Nowe okna mają mniejszą przenikliwość cieplną, łatwiej je otwierać lub uchylać. Stare nie wszystkie się otwierały. Łatwiejsze będzie wietrzenie kościoła. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy elewacji kościoła.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Józef Gorzkiewicz Południowa 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł