UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 16 czerwca 2019

2019-06-16 00:31:51

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość
Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30 po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna.
Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy mieszkańców tych ulic.
Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16.30

Tradycyjnie w dni po uroczystości Bożego Ciała, podczas trwania tzw. oktawy, zapraszamy na Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła, podczas których odśpiewamy także litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.
Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas nabożeństwa czerwcowego godz. 17.00.

Ojcze nasz w niebie, dziękuję Ci za łaskę, że z Tobą, Boże, dzielę imię i godność ojca. Jak pozwoliłeś mi mieć udział w Twojej mocy, tak wspieraj mnie łaską z wysoka, abym z poczuciem odpowiedzialności wypełniał swoje zadania.
W środę 19 czerwca godz. 20.00 – 21.00
ADORACJA MĘŻCZYZN

Wynagrodzenie za profanacje, grzechy i lekceważenie Jezusa w eucharystii
Wyznanie wiary
Oddanie siebie Jezusowi
Zawierzenie swojej rodziny
Na adorację zapraszają Rycerze Jana Pawła II
Tą adoracją rozpoczniemy comiesięczne adoracje mężczyzn. Chcemy przez rok ofiarować 100 godzin adoracji jako dar na stulecie urodzin Jana Pawła II.

W zakrystii są do odebrania zamawiane modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.”.

Raz w miesiącu zbieramy ofiary na remont kościoła.
W czerwcu będą to ofiary składane na tace podczas uroczystości Bożego Ciała.
Serdeczne Bóg zapłać.

Harcerze serdecznie dziękują za wsparcie. Na wyjazd wakacyjny zebrali 965 zł.
Ponieważ zostały jeszcze cukierki w czwartek po procesji Bożego Ciała
harcerze będą nimi częstować wszystkich darczyńców.

OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ: Ks. Stefano Gobbi.
Widzisz, że Mnie już nie kochają, że Mnie już nie chcą? Czy widzisz, że nie słuchają już słów Mojego Syna, że często Go zdradzają? Jak bardzo Jezus – obecny w Eucharystii – jest przez wielu zapomniany, pozostawiony samotnie w Tabernakulum. Często obrażają Go świętokradztwami i łatwo popełnianymi zaniedbaniami.
Powinni pozwolić Mi kierować sobą jak małe dzieci. Mają znowu więcej się modlić, bardziej kochać Jezusa i bardziej czcić Go w tajemnicy Eucharystii, by stał się Słońcem rozjaśniającym całe ich życie. Jak wielkiej radości i jakiego daru miłości udzieli Jezus Eucharystyczny tym wiernym, którzy Mnie się poświęcą!
Chcę, byście byli umartwieni w waszych zmysłach, wytrwali w modlitwie, zgromadzeni wokół Jezusa w Eucharystii jak żywe lampy miłości. Jedynie wtedy odczujecie Mnie blisko siebie.
Przede wszystkim pociągam was łagodnie ku Boskiej Osobie Mego Syna Jezusa, obecnego – jak w Niebie – w Sakramencie Eucharystii. Uczycie się ode Mnie coraz większego zamiłowania do modlitwy: modlitwy adoracji, modlitwy dziękczynienia, modlitwy wynagrodzenia.
i Im bardziej chłód opuszczenia i milczenie otaczają Mojego Syna Jezusa, obecnego wśród was w Eucharystii, tym bardziej zbieram głosy Moich umiłowanych synów, aby – zjednoczone z Moim głosem – tworzyły na ziemi melodię miłości dla ofiarowania jej Sercu Mojego Syna, aby Go pocieszyć.

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.