XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019

2019-06-22 21:00:09

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami. Ostatniego dnia oktawy, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.
Po nabożeństwie spotkanie przy grillu. Zapraszamy asystę, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów, chór i strażaków.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne:
Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 17.30 i o 18.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W ostatni czwartek miesiąca modlimy się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 17.30 i o 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 11.30, 17.00 i o 18.00.

W wakacje, w lipcu i w sierpniu
Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożony nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Warto w nim przeczytać artykuły: Nadzieja dla nieudanych małżeństw, Ateizm i niewiara, Miejcie odwagę bronić wartości. Trwaj w Mojej obecności. Czasopismo kosztuje 4 zł.
Będzie też rozdawane czasopismo „Dobre Nowiny” a w nim artykuły: Ćwiczenia duchowe na zdrowie, Niezwykły cud eucharystyczny w Argentynie, Niezwykłe życie Małej Arabki.

Już się rozeszły modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.” Będziemy zamawiali kolejną partię ponieważ są jeszcze chętni. Można się zapisywać.

We wtorek drugiego lipca przez naszą parafię będzie przechodziła XIII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Jak co roku pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu ok. godz. 14.00. Bardzo proszę o przygotowanie posiłku dla ok. 100 osób.
Jezus wymaga szczodrości w miejsce egoistycznego instynktu zagarniania dla siebie; poświęcenia uwagi drugiemu zamiast koncentrowania się na własnych potrzebach; kultury dawania w miejsce kultury posiadania. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego, że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody»(Mk 9, 41)

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. W intencji wszystkich ojców ofiarujemy dziś nabożeństwo czerwcowe.
W niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny...”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. Poinformował o tym abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w oświadczeniu z 17 czerwca.

PODZIĘKOWANIA:
Serdecznie dziękuję za udział w procesji Bożego Ciała: asyście, chórowi, strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, harcerzom i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji wyznając wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa w eucharystii. Dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu ołtarzy na procesję.

Dziękuję mężczyznom, którzy przyszli na adorację wynagradzającą w środę wieczorem i Rycerzom Jana Pawła II za jej prowadzenie. Gdy modlą się sami mężczyźni to jest wyjątkowo mocna modlitwa.

Harcerze dziękują za pieniądze ofiarowane na wyjazd wakacyjny. Tym razem zebrali ponad 400 zł.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Barbara Gomułka Polna 2 G/8 100,00 zł
Alicja Wiśniewska 50,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 200,00 zł
W uroczystość Bożego Ciała zebraliśmy 3 260,00
W tym tygodniu będzie wpłacona kolejna rata za wykonaną pracę i materiały     30 000,00 zł.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.