XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 lipca 2019

2019-07-27 14:58:05

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.30.

W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 17.30. Będziemy modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie. Można także zgłaszać kapłanów do modlitwy, podając ich imię i nazwisko na kartkach.

Różaniec w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Po różańcu spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego na zakończenie adoracji.

Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ WAŻNE INFORMACJE:
Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 28.07.2019r. po Mszy o godzinie 18 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu oraz zapisać się na pielgrzymkę i na autobus do Płocka 6.08 lub powrotny z Jasnej Góry 14.08.

Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 5.08 od godziny 7.00 do 9.00, a w Glinojecku od 9.30 do 10.00 (również 5.08).

Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 28.07 podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.

Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać przed pielgrzymką można się kontaktować bezpośrednio do 01.08 włącznie pod numerem telefonu 793697643

Autobus do Płocka wyruszy 6.08 o godzinie 4.15 spod kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie - koszt przejazdu 20zł, powrót z Jasnej Góry - koszt przejazdu 50zł

ks. Tomasz Dec - wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, przewodnik grupy Białej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak!
Chociaż nie będziesz z nami ciałem.
Zapisy na Duchową pielgrzymkę w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

Koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej odbędzie się 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Jak co roku do Smardzewa wyruszy piesza pielgrzymka z Glinojecka. Z okazji koronacji zachęcam do licznego udziału w tej pielgrzymce. Na pewno wiele osób wybierze się swoimi samochodami. Dla chętnych będzie też zorganizowany wyjazd autokarem. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Uczestnicy pielgrzymki po sanktuariach Włoch zamówili Msze Święte. wieczyste w mojej intencji i parafii w sanktuarium św. Antoniego w Padwie i w sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo. Ufundowali także stułę z wizerunkiem Ojca Pio. Ofiary za Msze św. zamawiane w czasie tej pielgrzymki (700 zł.) przekazuję na remont naszego kościoła. Została też zamówiona Msza św. wieczysta za członków Kół Żywego Różańca (żywych i za zmarłych) w Powszechnej Kongregacji Świętego Domku w Loreto.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku 9.00, 11.00 i 16.00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.