XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 sierpnia 2019

2019-08-07 22:41:19

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Adama Staniszewskiego i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 14 sierpnia.

We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 9.00 i 18.00. Chrystus przemieniając się na Górze Tabor odsłonił przed zdumionymi i zachwyconymi Apostołami tajemnicę swej chwały. Objawił się w całej swej wielkości, jako umiłowany Syn Ojca Niebieskiego i Pan, któremu winni być wszyscy posłuszni. Prośmy Chrystusa o łaskę oglądania Go w chwale niebieskiej. Niech tajemnica Przemienienia Chrystusa umocni nas w nadprzyrodzoną nadzieję i pragnienie nieba. Po Mszy św. odmówimy koronkę do Przemienienia Pańskiego.

Od 6 do 14 sierpnia, podczas trwania pielgrzymki zapraszamy na APELE JASNOGÓRSKIE o godz. 21.00. Będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami zdążającymi do Częstochowy. Poł godziny przed apelem od godz. 20.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Me serce ciągnie gdzie mój Bóg ukryty
Gdzie dzień i noc pozostaje z nami.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W drugi czwartek miesiąca będziemy modlili się za chorych przy relikwiach Ojca Pio. Można napisać na kartce osoby, które chcemy polecić wstawiennictwu Ojca Pio, przynieść zdjęcie lub napisać chorobę, z której chcemy by Pan Bóg nas uzdrowił. Kartki składamy na ołtarzu. (nie będą odczytywane).

Koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej odbędzie się 15 sierpnia br. o godz. 12.00 w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Z tej okazji 15 sierpnia w naszej parafii będą Msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00 Zachęcamy do wybrania się na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa.
Można zapisywać się na wspólny wyjazd autokarem. Koszt 15 zł.

PROGRAM przygotowania do uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej 10 - 14 sierpnia 2019 roku

SOBOTA - 10 sierpnia
19.00 Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA- 11 sierpnia
9.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy.
10.45 Msza św. - oprawa zespół z Mławy.
16.00 Msza św.
19.00 Msza św. Po Mszy św. różaniec i Apel Jasnogórski.

PONIEDZIAŁEK -12 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski.

WTOREK – 13 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy różaniec, nabożeństwo fatimskie, procesja z Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski.

ŚRODA 14 sierpnia
19.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy różaniec i Apel Jasnogórski
Kazania podczas Mszy świętych będzie głosił ks. Ryszard Kowalski, salezjanin z Sokołowa Podlaskiego diecezja Drohiczyńska.

Spowiedź każdego dnia przed i podczas nabożeństw.
Są do nabycia modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok”

6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. 9.00, 11.00 i 16.00. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.