FAKTURA ZA ŚMIECI Z CMENTARZA

2019-08-10 18:15:41

W ubiegłym tygodniu zostały wywiezione śmieci z cmentarza parafialnego. 32 tony śmieci po 400 zł za tonę z transportem to 14 401.28 zł. Taki rachunek ma do zapłacenie parafia do 19 sierpnia. Faktura jest wydrukowana w gazetce. To tylko jedna z faktur. Jest to duże obciążenie dla parafii zważywszy na remonty, które są prowadzone w parafii. Po kolędzie wszystkie rodziny otrzymały koperty na ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza. Do tej z ponad tysiąca rodzin w parafii ofiary złożyło 64 rodziny. Jeżeli ktoś wyrzuca śmieci a nie płaci za ich wywiezienie działa na szkodę parafii, ponieważ parafia musi pokryć koszt uprzątnięcia śmieci. Za te pieniądze można by położyć kolejny chodnik na cmentarzu. (dla porównania chodnik, który zrobiłem w pierwszym roku po objęciu parafii kosztował 22 tys. zł.). Gdyby pieniądze przeznaczane na wywóz śmieci przeznaczyć na prace na cmentarzu do tej pory wszystkie alejki byłyby wyłożone kostką i cmentarz wyglądałby zupełnie inaczej. Wybór należy do parafian. Czy bałagan jaki robimy przy cmentarzu naprawdę podoba się naszym zmarłym? Może woleliby spoczywać na czystym zadbanym cmentarzu. Już po wywiezieniu śmieci niektórzy wyrzucali śmieci przy parkanie a nie do pojemników. Świadczy to także o kulturze niektórych osób. Ktoś powiedział, że dzisiaj mamy kult grobów a nie kult zmarłych i trzeba mu przyznać rację.

FAKTURA DOSTĘPNA W ZAŁĄCZNIKU - OTWIERA SIĘ PO KLIKNIĘCIU
W LINK W NOWYM OKNIE.

faktura smieci ------> kliknij w link.pdf