XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2019

2019-08-10 18:54:50

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z Apelem Jasnogórskim we wtorek o godz. 21.00.

W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej,
Msze Święte w naszym kościele
o godz. 9.00 i o 16.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

Jak wierzymy, Matka Boża nie umarła, lecz zasnęła głębokim snem, a aniołowie zanieśli Jej duszę wraz z ciałem do nieba, gdzie jaśnieje jako Królowa zasiadając po prawicy Jezusa Chrystusa. Według jednej z zachowanych w przekazach ustnych opowieści, w dniu zaśnięcia zjechali się z różnych stron świata apostołowie, by u podnóża Góry Oliwnej pochować ciało Matki Bożej. Nie było jednak wśród nich Tomasza, którego ominęło już wcześniej pierwsze spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym w Wieczerniku. Gdy wreszcie przybył, poprosił o otwarcie grobu. Gdy wszedł do wewnątrz nie znalazł tam ciała Maryi. Na miejscu gdzie zostało złożone, leżały tylko wianki i pachnące lilie. Stąd zwyczaj święcenia w tym dniu pachnących kwiatów i ziół.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Msza Święta w wigilię uroczystości o godz. 18.00.

PIELGRZYMKA - 15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Pielgrzymka wyruszy o godz. 5.45 z przed kościoła. Organizatorzy proszą o zabranie śpiewników.

Wyjazd autokarem na uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej w Smardzewie o godz. 10.15. z przed kościoła. Powrót po uroczystości ok godz. 15.00. Koszt 15 zł. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Codziennie trwamy na modlitwie z Maryją uczestnicząc w APELACH JASNOGÓRSKICH o godz. 21.00. Od godz. 20.30 można spotkać się z Jezusem eucharystycznym na krótkiej adoracji. Serdecznie zapraszamy. Szczególnie zapraszamy pielgrzymów, którzy wybierają się do Smardzewa. Na apelu uczymy się pieśni do Matki Bożej Smardzewskiej, która będzie śpiewana w czasie uroczystości.

PODZIĘKOWANIA:

Serdecznie dziękuję panu Kazimierzowi Wiśniewskiemu za pomoc w przygotowaniu kościoła i obsługę nabożeństw szczególnie wtedy gdy nieobecny jest Pan kościelny.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Tomasz Kowalczyk Śródborze 50,00 zł
Irena i Leon Grzelak Glinojeck 100,00 zł