XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2019

2019-08-17 22:54:51

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.00.
Panie Jezu, przychodzę do Ciebie,
aby znaleźć w Tobie odnowienie
aby na nowo znaleźć swoje miejsce w Tobie,
przyrzec Ci swoje posłuszeństwo
i otrzymać od Ciebie całą łaskę i miłosierdzie,
których dzisiaj tak bardzo potrzebuję.
Uznaję Cię za swojego Pana i władcę
i każdy aspekt swojego życia całkowicie
i zupełnie oddaję Tobie.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzież męska na wspólną modlitwę. Adoracja mężczyzn w czwartek od godziny 18.30 do 19.30, następnie spotkanie Rycerzy Jana Pawła II.

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

SPOTKANIA:
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie grupę modlitewną Margaretka. Na spotkaniu omówimy Litanie loretańską: Jak powstała, jakie znaczenia moją wezwania zawarte w litanii. Na spotkanie zapraszam wszystkich których ten temat zainteresuje.

W czwartek spotkanie Rycerzy Jana Pawła II po adoracji dla mężczyzn.

W piątek po Mszy o godz. 18.00 zapraszam osoby, które przez cały rok odmawiają Drogę Krzyżowa w intencji naszej parafii. Odmówimy Drogę Krzyżową wspólnie.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję młodzieży za prowadzenie Apeli Jasnogórskich. Młodzież wybierała i przygotowywała teksty rozważań i modlitw na to nabożeństwo.

Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas by uczestniczyć w tych apelach i oddawać cześć Maryi naszej Królowej.

Dziękuję także adoracje eucharystyczne przed Apelem Jasnogórskim. Oby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie był otoczony największą czcią w naszej parafii.

W VI Pieszej Pielgrzymce do Smardzewa 15 sierpnia na Koronację Obrazu Matki Bożej wzięło udział około 130 osób. Bardzo się z tego cieszymy, że jest nas coraz więcej, że wędrują całe rodziny z dziećmi, a nawet rowerzyści. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za ich obecność, a w szczególności tym, którzy włączyli się w organizację oraz prowadzenie pielgrzymki.

WYJAZDY:
W dniach 30 sierpnia do 1 września organizowany jest wyjazd do Wilna. Koszt 500 zł. Bliższe informacje u ks. proboszcza.

8 września organizowany jest wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Loretto koło Wyszkowa na odpust parafialny. Bliższe informacje u pani Lucyny Wojciechowskiej.

WYDATKI:
Co miesiąc w ostatnią niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczona są na pokrycie kosztów remontu kościoła. Prace przy elewacji zostały już zakończone. Do zapłacenia pozostało jeszcze kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z góry dziękuję za wszystkie ofiary złożone na kościół w przyszłą niedzielę.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Jacek Grabowicz Glinojeck 50,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł
Tomasz Wernicki Glinojeck 50,00 zł
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Rozprowadziliśmy już 80 modlitewników „Módlmy się z Chrystusem Maryją i świętymi przez cały rok”. Jest to bardzo dobry modlitewnik, który powinien się znaleźć w każdej religijnej rodzinie. Modlitewnik liczy ponad 1700 stron i kosztuje 35 zł. Zamówiłem kolejne dziesięć egzemplarzy. Można je nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

we Włocławku rozpocznie się akcja
Polska pod Krzyżem
zorganizowana
przez Diecezję Włocławską i zespół Fundacji Solo Dios Basta. To odpowiedź na bluźnierstwa i inne przejawy antychrześcijańskiej ofensywy. „To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia” - zachęcają organizatorzy.
„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę” - piszą organizatorzy. „To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” - wzywają.
Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd.