XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019

2019-08-25 20:00:56

Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
Msze Święte o godz. 9.00, 17.30 i o 18.00.

Po Mszy św. odmówimy litanię do Matki Boskiej Częstochowskiej i podziękowania za jej obecność, wynagradzając za wszystkie bluźnierstwa wobec jej wizerunku.
Jasna Góra od ponad sześciu wieków jest duchową stolicą Polski. Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, od stuleci czczony na Jasnogórskim Wzgórzu, jednoczy wszystkich Polaków we wspólnej modlitwie.
Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej powstała dzięki zabiegom bł. Honorata Koźmińskiego, który po upadku powstania styczniowego starał się zjednoczyć naród wokół Królowej Polski. Wraz z ówczesnym przeorem Góry, o. Euzebiuszem Rejmanem, wyjednał on u św. Piusa X ustanowienie w 1904 r. święta Matki Bożej Częstochowskiej. Papież Pius XI rozciągnął w 1931 r. ten obchód na całą Polskę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy po Mszy o godz. 17.00.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30. W ostatni czwartek miesiąca modlimy się przy relikwiach Zelii i Ludwika Martin w intencji rodzin i o dar potomstwa.
Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej o godz. 11.30 będzie odprawiona MSZA ŚWIĘTA w intencji Ojczyzny i ofiar wojny.
Zapraszamy strażaków, harcerzy, poczty sztandarowe.

Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży 2 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców dzieci i młodzież. Poświęcenie przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci będzie w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 9.30.

Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele:8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów remontu kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegła niedzielę rozeszły się wszystkie egzemplarze modlitewnika „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok”. Mamy kolejne 10 egzemplarzy. Można je nabyć po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję mężczyznom, którzy znaleźli czas i przyszli na adorację w czwartek. Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie mężczyźni zawierzali swoje rodziny, żony, dzieci i całą Ojczyznę.

Dziękuję wszystkim, którzy w piątek odprawili Drogę Krzyżową w intencji parafii, wypraszając łaskę wiary dla parafian.

WYJAZDY:
W dniach 30 sierpnia do 1 września organizowany jest wyjazd do Wilna. Koszt 500 zł. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
8 września organizowany jest wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Loretto koło Wyszkowa na odpust parafialny. Bliższe informacje u pani Lucyny Wojciechowskiej.

Od 15 sierpnia w wybranych kinach można oglądać film „Tajemnica Ojca Pio. To najnowsze biograficzne dzieło o wielkim świętym. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina, a wspólnoty do rozważenia zorganizowania seansu grupowego w najbliższym kinie.”

Jestem przekonany, że modlitwa tysięcy pątników, którzy 14 września 2019 r. zgromadzą się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka, stanie się wielkim duchowym impulsem dla ożywienia wiary w naszym kraju... Będziemy łączyć się z wszystkimi pielgrzymami i rzeszą modlących się na całym świecie ludzi aby razem stanąć pod krzyżem, pod którym w 1991 r w Kruszynie sprawował eucharystię św. Jan Paweł II a dziś wznosi się nad miejscem męczeństwa bł. Jerzego Popiełuszki.
Bp. Tadeusz Lityński.

Program spotkania
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: Joanna Bątkiewicz-Brożek ks. Dolindo Ruotolo.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej).

Proszę o zapisywanie się chętnych na wyjazd autokarem - koszt ok. 35 zł.
Łącząc się z tym wydarzeniem, w parafii w sobotę 14 września zbierzemy się na wspólną modlitwę pod krzyżem misyjnym o godz. 15.00

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Jerzy Klimkiewicz Glinojeck 150,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 300,00 zł

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.