XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 września 2019

2019-08-31 20:19:45

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00.

Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych - godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

Serdecznie zapraszamy na czwartkową adorację o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 16.30.

Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 17.30. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00.

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Członków Kół Różańcowych naszej parafii zapraszamy na spotkanie o godz.16.00.

W sobotę o godz. 11.00 pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów, lektorów.

Poświęcenie przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci będzie w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 9.30. serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci.

Proszę o zapisywanie się chętnych na wyjazd autokarem do Włocławka na spotkanie modlitewne POLSKA POD KRZYŻEM - koszt ok. 35 zł.
Łącząc się z tym wydarzeniem, w parafii w sobotę 14 września zbierzemy się na wspólną modlitwę pod krzyżem misyjnym o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.