XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019

2019-09-07 21:19:21

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła - Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

W poniedziałek w naszej parafii będzie dzień adoracji Najświętszego Sakramentuzwiązany z odpustem parafialnym Jezusa Odkupiciela Człowieka. Największym uwielbieniem Boga jest eucharystia. W tym dniu będą odprawiane cztery Msze św.:
9.00 Msza o uproszenie miłości.
12.00 Msza za chorych.
15.00 Msza o odpuszczenie grzechów.
18.00 O wylanie Ducha Świętego i ożywienie łask związanych z przyjęciem sakramentu chrztu, bierzmowania i małżeństwa.
W tym dniu będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami - Ciała i Krwi Chrystusa
Między Mszami będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Znajdźmy czas by w tym dniu być na Mszy św. i przynajmniej pół godziny adorować Jezusa.

Jako przygotowanie do akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem ” od wtorku do piątku od godz. 19.00 do 21.00 będzie otwarty kościół i wystawiony Najświętszy Sakrament. O godz. 19.00 będzie odmówiona Koronka do krwawych łez Maryi (jest to godzina pogrzeby Pana Jezusa) a przed 21.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny i zakończymy modlitwę Apelem Jasnogórskim.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 20.00. Po nabożeństwie procesja z figurą Matki Bożej.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy św. o godz. 14.30 Po Mszy modlitwa pod krzyżem misyjnym Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwy do Krzyża św. i modlitwę za Ojczyznę. Tą modlitwą włączymy się w modlitwę tysięcy Polaków zgromadzonych na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka w wszystkich gromadzących się pod krzyżami w całej Polsce. Nasza parafia zgłoszona jest jako jedno z tych miejsc na mapie Polski.

Od 14 sierpnia ubiegłego roku codziennie była odprawiana Droga Krzyżowa w intencji naszej parafii. Tej modlitwy podjęło się 31 osób, które modliły się raz w miesiącu w oznaczonym dniu. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim gorliwość i troskę o dobro duchowe naszej wspólnoty.
W niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy modlili się przez cały rok w intencji parafii.
Zapraszamy chętnych do zgłoszenia się na następny rok modlitwy za parafię. Pan Jezus obiecał wiele łask dla tych, którzy rozważają Jego mękę. Można zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dziś ministranci będę rozdawać czasopismo „Dobre Nowiny” Jest tam więcej informacji na temat akcji „Polska pod Krzyżem”

Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Książki do nabożeństwa „Módlmy się z Chrystusem , Maryją i Świętymi” można nabyć w zakrystii. Lub w kancelarii parafialnej. Cieszę się, że tak szybko się rozchodzą. Jest zamówionych następnych 20 egzemplarzy.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję rycerzom Jana Pawła II, harcerzom i pocztom sztandarowym za udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny 1 września.

Dziękuję ks. Prefektowi i ministrantom za sprzątanie zakrystii dla księży i ministrantów, przy ołtarzu i troskę o wygląd kościoła.

Dziękuję kwiaciarni „Lawenda” za udekorowanie ołtarza na niedzielę.

Dziękujemy panu Antoniemu Zdun za świeże ryby dla księży.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiary na tacę z ostatniej niedzieli sierpnia 2 530.00 zł.
Ofiara od uczestników pielgrzymki do Wilna 200,00 zł.
Ofiara anonimowa Glinojeck 800,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł
Wiesław I Bożena Romanowscy Wólka Garwarska 100,00 zł

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Ofiary można także przekazywać na konto parafialne: nr konta
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.
PARAFIA RZYMSK. KATOL. ŚW.
STANISŁAWA BM W GLINOJECKU
ul. Kościelna 1
82 8229 0005 0000 1044 2000 000114 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego w Kruszynie koło Włocławka odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Każdy będzie mógł włączyć się do niej w swoim miejscu zamieszkania - przy krzyżu misyjnym, przydrożnym czy kapliczce. Akcja jest odpowiedzą na narastające ataki na katolików. „Weź udział w wydarzeniu i bądź częścią wielkiej modlitewnej wspólnoty. Wymadlaj łaski dla siebie, swoich bliskich i całego narodu. Przepraszajmy Boga za wszystkie występki, Przekaż tę wiadomość w świat. Niech ludzie poznają jaką moc ma Pan”
Program spotkania
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: Joanna Bątkiewicz-Brożek ks. Dolindo Ruotolo.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej).
Proszę o zapisywanie się chętnych na wyjazd autokarem - koszt ok. 35 zł. Wyjazd o godz. 7.30 z przed kościoła.
W intencji tego wydarzenia organizatorzy proszą o ofiarowanie modlitwy postu cierpienia lub Mszy św. Modli się już w tej intencji prawie 4 tysiące osób. Można samemu zgłosić swoją modlitwę przez Internet lub zgłosić do mnie a ja wyślę informację.
Odwiedź stronę:

https://www.polskapodkrzyzem.pl/


W sanktuarium Miłosierdzia Bożego we Wilnie, gdzie jest oryginał Obrazu Jezusa Miłosiernego malowany pod dyktando siostry Faustyny została zamówiona Msza św. za parafię Glinojeck. Będzie ona odprawiona 5 października o godz. 15.00. W sanktuarium od 6 lat odbywa się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W sanktuarium Matki Bożej w Trokach zamówiona jest Msza wieczysta za parafię Glinojeck, odprawiana codziennie o godz. 8.00. Uważa się, że obraz został namalowany w Konstantynopolu w 1123 r., Papież Klemens XI ukoronował obraz złotą koroną. Uroczystości koronacji obrazu miały miejsce w dniach 4 -12 września 1718 r. Była to pierwsza w Wielkim Księstwie Litewskim i druga w Rzeczpospolitej po Jasnogórskim Wizerunku koronacja. Gdy w 1604 r. na Litwie szerzyła się dżuma, później z powodu nieustających ulew groził głód, biskup wileński Benedykt Wojna zorganizował procesję z Wilna do Trok. Dżuma powstrzymała się. Od tego czasu Troki odwiedzają pielgrzymi. Szlak pielgrzymkowy z Wilna do stóp Matki Boskiej Trockiej, łaskami słynącej, należy do najstarszych szlaków pielgrzymkowych na Litwie. Po odzyskaniu Niepodległości tradycja ta została odnowiona.


Artykuł do przeczytania

Witold Gadowski: nadchodzi nowa epoka! Słodkie lenistwo polskich katolików właśnie się kończy

„Polski Kościół nie był przygotowany na brutalny atak. Nastąpił on z kilku stron. Najpierw szumną premierę miał słaby film Kler autorstwa Wojciecha Smarzowskiego, potem rzecz poprawił Tomasz Sekielski. (…) Po fazie przypisywania stanowi duchownemu najgorszych zboczeń pojawiło się hasło ataku na hierarchów. Czekano tylko na pretekst do rozpoczęcia akcji”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” red. Witold Gadowski.

W ocenie publicysty wrogowie Kościoła tylko czekali na sygnał do ataku. Pretekstem stała się dla nich znakomita homilia abp. Marka Jędraszewskiego, w której „metropolita krakowski porównał ideologię homopolitycznej ostentacji z ideologią zbrodniczego komunizmu”. Jak dodaje: „Natychmiast spuszczono z łańcucha wszystkie propagandowe psy. Rozpoczęła się agresywna kampania zaszczuwania arcybiskupa. Po raz pierwszy neomarksiści zaatakowali w Polsce tak brutalnie”.

„W tej kampanii nie ma miejsca ani na prawdę, ani też na zwyczajny wstyd czy odrobinę szacunku dla wartości drogich większości mieszkańców naszego kraju”, zauważa Witold Gadowski. Jego zdaniem atak na Kościół oznacza, że Polska weszła w zupełnie nowy czas. „Czy XXI wiek będzie czasem prześladowania katolików w Polsce? Czy już dziś nie odmawia się wyznawcom Chrystusa możliwości publicznej walki o swoje wartości i przekonania? Czy już dziś rozwydrzone hordy bluźnierców nie bezczeszczą publicznie naszych świętych wartości i symboli? Czy księża nie stali się obiektami sterowanej nienawiści i pogardy?” - pyta.

Witold Gadowski przypomina, że według tzw. zegara śmierci, co 5 minut na świecie ginie ktoś tylko dlatego, że Chrystus Król jest jego Drogą, Prawdą i Życiem. Podkreśla jednocześnie, że w wielu działających firmach i korporacjach niemile widziane jest noszenie chrześcijańskich symboli, a „autorytetami moralnymi” są Jan Hartman, Joanna Senyszyn, Magdalena Środa i inni, którzy obrzucają Kościół najgorszymi kalumniami i wzywają do „rozprawienia się z chrześcijaństwem”.

„Gdyby polscy katolicy byli tacy, jakimi widzi ich Jan Hartman, to już od dawna paradowałby z rozbitym nosem i sińcami pod oczyma. Skoro tak nie jest, to oznacza, że katolicy w Polsce są spokojni, cierpliwi i nieskorzy do gniewu. W tej flegmatyczności polskiego katolicyzmu kryje się jednak także spore zagrożenie. (…) Jeżeli nie będziemy podejmować (…) walki o szacunek dla nas i naszych wartości, to w pewnym momencie istotnie może stać się coś niekontrolowanego i nieprzewidywalnego”, podkreśla Witold Gadowski.

„Nadchodzi nowa epoka i my musimy być do niej przygotowani. Słodkie lenistwo polskich katolików właśnie się kończy. Pieniądze na wywrócenie nam Polski do góry nogami płyną nad Wisłę szerokimi strumieniami, a tych, którzy będą mieli niegodziwość je podjąć, jest coraz więcej. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się nam nie do pomyślenia, dziś staje się faktem. (…) Pora jednak wykazać, że nasze deklaracje nie są jedynie rytualnymi pomrukami, ale mogą stać się stylem życia i formą skutecznej walki z tym, co do nas właśnie wpływa. Czas kanapowego katolicyzmu właśnie się skończył”, podsumowuje Witold Gadowski.

Źródło: https://www.pch24.pl/witold-gadowski--nadchodzi-nowa-epoka--slodkie-lenistwo-polskich-katolikow-wlasnie-sie-konczy,70668,i.html