XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2019

2019-09-14 14:24:27

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

Czasopisma leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziś są wyłożone także książki poświęcone Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Książki są po 10 zł.

Święto patrona dzieci i młodzieży ŚW. STANISŁAWA KOSTKI.
Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 17.00. Po Mszy św. Zapraszamy dzieci na ognisko. Będzie tez zorganizowana loteria fantowa.

SPOWIEDŹ dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00

W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentu I Komunii św. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W przyszłą niedzielę na sumie będzie odprawiona Msza święta dziękczynna za ukończony remont elewacji kościoła i za 5 lat posługi w parafii Glinojeck. Okrągła rocznica minęła w lipcu, lecz ze względu na czas wakacyjny uczynimy to teraz. We Mszy św. będę modlił się za wszystkich, którzy składali ofiary na odnawianie naszego parafialnego kościoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy po Mszy o godz. 17.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem Jana Pawła II prowadzona przez Rycerzy Jana Pawła II od godz. 18.30 do 19.30. Zapraszamy wszystkich a szczególnie mężczyzn.

PODZIĘKOWANIA:

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w wielką akcję ewangelizacyjną Polska pod Krzyżem: Tym, którzy wybrali się do Włocławka, osobom ofiarującym modlitwy, post i cierpienia w intencji tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim, którzy wieczorami przychodzili by adorować Jezusa.

Dziękuję osobom, które przez rok odprawiały Drogę Krzyżową w intencji parafii. Większość z tych osób podjęła się tej modlitwy na kolejny rok. Jak mówią przyzwyczaili się już to tej modlitwy. Bóg zapłać. W naszej bibliotece w kościele są wyłożone modlitewniki z rozważaniami Drogi Krzyżowej, z których można korzystać przy odprawianiu tego nabożeństwa. Prosimy o zgłaszanie się osób, które w tym roku będą odprawiać to nabożeństwo. Kościół jest otwierany w ciągu, dnia aby każdy mógł wejść na prywatną modlitwę. Chrystus czeka na każdego.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiara z ulicy Parkowej po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej 100,00 zł
Witold Ruszczyński Luszewo 100,00 zł
Krystyna i Rafał Gołąb Śródborze 100,00 zł

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu kościoła.

SŁOWA PAPIEŻA SKIEROWANE DO POLAKÓW:
Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie ono dniem akcji ewangelizacyjnej nazwanej Polska pod Krzyżem. Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka.
Z serca wam błogosławię.

16 IX - św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
18 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
20 IX - święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
21 IX - św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.