XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22 września 2019

2019-09-21 17:49:17

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 16.45. Po Mszy św. o godz. 17.30 odmówimy litanię do św. Ojca Pio i będzie możliwość ucałowania relikwii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy o godz. 17.30

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30. Zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin za wstawiennictwem świętych Zeli i Ludwika Martin. O godz. 17.00 będzie odprawiona
Msza św. w intencji:
- świętości w rodzinach,
- małżeństw zagrożonych,
- o dar potomstwa.

Z inicjatywy grupy modlitewnej "Iskra Bożego Miłosierdzia" działającej przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi, od 2008-go roku organizowana jest wspólna modlitwa, "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Dniem wspólnej modlitwy dla całego świata jest 28 września, rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Siostry Faustyny.

Krótka kilkunasto-minutowa modlitwa koronką może odmienić serca, rodziny, miasto, kraj a nawet cały świat. Jako mieszkańcy Glinojecka już po raz drugi włączymy się w tą modlitwę. Przyjdź i pomódl się razem z nami tą prostą a jakże bardzo skuteczną modlitwą. Będziemy modlić się 28 września o godz. 15.00 w parku przy ul. Parkowej. Jeśli nie możesz dołączyć do nas to stań wtedy przy najbliższym skrzyżowaniu ulic, na chodniku przed swoim domem lub tam gdzie jesteś, samotnie, w parze lub w małej grupie, odmawiając Koronkę, duchowo włącz się w modlitewną akcję.

29 września wspominamy świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Przed ich świętem w tym tygodniu będziemy odmawiali litanię do św. Michała Archanioła. Po Mszach św. w dzień powszedni odmawiamy modlitwę do Michała Archanioła. Od przyszłej niedzieli będziemy ją również odmawiać przed błogosławieństwem w niedziele i święta.

Dziś ministranci będą sprzedawali modlitewniki do Michała Archanioła. Modlitewniki kosztują 10 zł. Ministranci będą także rozdawać modlitwy w intencji małżeństw. Na odwrocie tych modlitw jest informacja o wspólnocie „SYCHAR” pomagającej małżeństwom w kryzysie. Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję dzieciom z klas IV i VI za przygotowanie loterii dla dzieci z okazji święta św. Stanisława Kostki.

23 IX - św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach
27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

W czasie pięciu lat mojej posługi w parafii Glinojeck zostały wykonane następujące prace remontowe:
Chodnik na cmentarzu 22 000.00 zł.
Nagłośnienie w kościele 32 000.00 zł.
Maszyny do sprzątania kościoła 8 000.00 zł.
Remont wikariatu 31 000.00 zł.
Elewacja kościoła 488 000.00 zł.
I wiele innych drobniejszych rzeczy.

Starałem się także rozbudzić i pogłębić życie religijne w parafii przez dbałość o godne sprawowanie Mszy św. i sakramentów. Służyły temu różne dodatkowe nabożeństwa jak adoracje, modlitwa za zmarłych (dusze w czyśćcu są też częścią parafii) przed Mszą św., włączanie wiernych we wspólny śpiew, ponawiane akty oddania parafii Jezusowi Królowi i Matce Bożej. Były także podejmowane akcje modlitewne w intencji parafii. Już na początku zastała odmówiona cząstka różańca za każdą rodzinę. Później nowenna pompejańska za parafię (odmawiało 60 osób), Droga Krzyżowa przez cały rok w intencji parafii i wiele innych. W intencji parafii są zamówione Msze św. wieczyste w różnych sanktuariach we Włoszech i na Litwie.

Ważnym elementem ewangelizacji jest rozpowszechnianie książek i czasopism religijnych. Od pięciu lat wydawana jest Gazetka Parafialna. 235 numerów po 300 sztuk to ponad 70 tys. gazetek. Rozprowadzane są także czasopisma „Gość Niedzielny”, „Dobre Nowiny” „Miłujcie się”. Czasopismo „Miłujcie się” było rozdawane przez młodzież na blokach. Łącznie to ok 6 tys. czasopism. Często rozprowadzane są książki religijne, dla dorosłych i dla dzieci. Do parafian trafiło ich już kilka tysięcy.