XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 września 2019

2019-09-27 11:38:59

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Ostatnią cząstkę różańca będziemy ofiarowali w intencji Ojczyzny by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

"Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz.. 16.00.
We wtorki i czwartki zapraszamy dzieci. Szczególnie dzieci przygotowujące się do uroczystości I i II Komunii świętej.
W Piątki zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
W poniedziałki środy i soboty różaniec będą prowadziły Koła Żywego Różańca.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
ADORACJA W CZWARTEK od godz. 16.00. Na zakończenie adoracji będziemy modlili się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
W PIĄTEK spowiedź od godz. 16.30. i podczas różańca. Najświętsze Serce Jezusa uczcimy odmawiając litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00.
W SOBOTĘ różaniec wynagradzający o godz. 16.00. Spotkanie KŻR 15.30.

W sobotę 05 października o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszej parafii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego we Wilnie.

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę przed Mszą Świętą odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. "Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie różaniec ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do publicznego wyrażenia swojej wiary i wypraszania błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi dla naszego miasta i całej parafii. Tym nabożeństwem uczcimy 5 rocznicę nawiedzenia parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Zapraszam na to nabożeństwo strażaków, asystę procesyjną, chór, ministrantów rycerzy Jana Pawła II i harcerzy.

"Serdecznie dziękuję wszystkim za ofiary na remont kościoła.
Zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3 435.00 zł.
Bóg zapłać.

Z inicjatywy sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II rozpoczął się post i modlitwa w intencji jesiennych wyborów. Inicjatywa „Modlitwa i post” polega na wybraniu jednego dnia do 13 października w którym będziemy pościć o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęcamy także do udziału we Mszy św. w tym dniu i przyjęcia komunii św. Chęć udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” można zgłaszać telefonicznie pod numerem 693 168 248 lub poprzez e-mail sanktuarium@radiomaryja.op.pl.

Dziś ministranci będą rozdawali gazetę ewangelizacyjną: „DOBRE NOWINY”
Warto przeczytać „Przesłanie Matki Bożej wypełnia się na naszych oczach” - o objawieniach w Quito. Maryja mówiła do wizjonerki: „jakże mi przykro, że mówię to tobie, iż będą miały miejsce liczne i wielkie świętokradztwa publiczne i Najświętszej Eucharystii. Choć przesłanie, które przyniosła ze Matka Boża jest trudne, to niesie ze sobą nadzieję.”

30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, Apostołka Miłosierdzia Bożego.

Ks. PIOTR GLAS: „OSTATNIE WOŁANIE MARYI”
Aby świat poznał, jak straszny jest gniew Ojca Niebieskiego wobec współczesnego świata, Bóg przygotowuje wielkie oczyszczenie całej ludzkości. Matka Boża w Akicie Ksiądz Stefano Gobbi, Sekretarz Matki Bożej, pisał, że Maryja jest straszna i potężna. Straszna dla wszystkiego, co demoniczne, i potężna, gdy roztacza nad nami swoją opiekę. Jak rozumieć wydarzenia ostatnich dekad? Co Maryja chce nam powiedzieć o czasach zamętu, w których żyjemy? Jaką nadzieję nam pozostawia? Ksiądz Piotr Glas, który Maryi oddał całe swoje kapłańskie życie, prowadzi nas przez kolejne orędzia naszej Matki ? w Fatimie, Akicie, Kibeho i La Salette ? w których Maryja wzywała do przemiany serc. Jej wołania to odpowiedź na współczesny kryzys wiary. To także konkretne wskazówki, co mamy zrobić, by przygotować się na przyjście naszego Pana.
Książka będzie rozprowadzana w październiku