NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 24 listopada 2019

2019-11-25 10:59:36

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

Pius XII w swojej encyklice Quas primas pisze: „Będziecie mieli Boże Błogosławieństwo jedynie wtedy, gdy Pan Jezus zapanuje nad wami i waszymi narodami”.

Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.00.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30. Od godz. 16.00 wspólne modlitwy w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent przypomina nam o pierwszym przyjściu Chrystusa, o którym anonimowy Ojciec Kościoła z IX wieku pisał: „Oto Sprawiedliwy przychodzi do nas grzeszników, aby z grzeszników uczynić sprawiedliwych; Święty przychodzi do bezbożnych, aby uczynić nas świętymi; pokorny przychodzi do pysznych, aby z pysznych uczynić pokornych. Cóż więcej? Ten, który z istoty swojej jest dobry, przychodzi do ludzi przepełnionych złem”. Ten sposób przychodzenia Chrystusa dokonuje się ciągle.

Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Od piątku 29 listopada, w ramach przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia - będziemy odprawiali nowennę po Mszy o godz. 16.30.

Chcemy by powstało kolejne Koło Żywego Różańca za dzieci na święto Matki Bożej . Można zgłaszać się do pani Chodorskiej tel. 660 860 604 lub do księży.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Czesława Pawlukiewicza pracującego w sanktuarium Jezusa Frasobliwego w Rosi na Białorusi. Ks. proboszcz powie kazania i będzie zbierał na budowę Rekolekcyjnego Centrum przy parafii.
W tę samą niedzielę będą prowadził rekolekcje adwentowe w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Proszę o modlitwę w intencji mojej intencji i w intencji parafii.

Został zakupiony Olej do ogrzewania. Dziś ofiary zbierane na tace przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Wywożenie śmieci z cmentarza to ogromny koszt i kłopot dla parafii. Wszyscy wyrzucają nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Tona śmieci kosztuje 450.00 zł. Jeden pojemnik metalowy kontenera KP7 to koszt 850.00 zł. Wywiezienie śmieci, które już zalegają na cmentarzu to koszt ok. 10 tysięcy zł. Za pieniądze, które trzeba wydać na śmieci można by zrobić chodnik na cmentarzu. Oprócz tego jest ogromny kłopot. Na wywiezienie kontenera czekam już drugi tydzień bo firma ma opóźnienia, a takich pojemników trzeba wywieźć ok 10-ciu. W wielu parafiach pewne prace wykonuje się w czynie społecznym. Proszę serdecznie o pomoc parafian w uprzątnięciu śmieci. Gdyby oddzielić odpady zielone (chryzantemy, liście i trawy) od szkła i plastiku zmniejszyła by się znacząco ilość śmieci. Zapraszam do pomocy mężczyzn i kobiety we wtorek od godz. 10.00. Wystarczą rękawice i grabie. Przyda się także traktor z przyczepą do zabrania ziemi z doniczek. Liczę na życzliwość parafian. Taka praca może być też ofiarowana jako szlachetny czyn dla zmarłych.