III NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

2019-12-14 14:45:34

W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy „Gaudete”, niedzielą „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Świece rozprowadzają ministranci, którzy zbierają na fundusz ministrancki. Po nabyciu świec, będą one poświęcane przy ołtarzu. Świece pobłogosławione przez kapłana, mają w sobie zatopioną modlitwę. Gdy później zapalamy je w domu, modlitwa zostaje uwolniona i wypełnia pomieszczenia. Dlatego warto mieć w domu poświęcone świece, które będziemy palić w różnych ważnych momentach. Podczas modlitwy o pobłogosławienie świec kapłan wypowiada w modlitwie między innymi te słowa: „…Gdziekolwiek te świece będą postawione lub zapalone, niech wyjdą stamtąd władcy ciemności, niech drżą i uciekają z mieszkań ludzi przestraszone demony wraz ze wszystkimi swoimi sługami i niechaj już więcej nie zamierzają zakłócać spokoju lub nękać tych, którzy służą Tobie, Boże Wszechmogący…” (Rituale romana 1954 r., s. 315,394,397).

Ministranci będą także sprzedawali KSIĄŻKI DLA DZIECI z serii „Kocham Polskę” oraz ilustrowane Biblie dla dzieci. Te wartościowe książki mogą być pięknym prezentem na gwiazdkę.

Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 7.15 w poniedziałek, środę, w piątek, we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 16.30. Adwentowej spowiedzi św. nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę - niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przy relikwiach św. Jana Pawła II od godz. 15.30 a o godz. 18.00 adoracja dla mężczyzn prowadzona przez Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy mężczyzn.O godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Jana Pawła II na plebanii. Zapraszamy także mężczyzn, którzy chcieliby wstąpić do rycerstwa.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Ojcu Piotrowi Wiśniewskiemu, proboszczowi w Truskawcu na Ukrainie za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych, głoszone Słowo Boże, modlitwę, oraz przygotowanie parafii do świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję posługę muzyczną w rekolekcje:
Chórowi CON BRIO ze Szkoły Podstawowej w Glinojecku pod kierunkiem pani Magdaleny Jędrzejewskej.

Chórowi ze Szkoły Podstawowej Viva La Musica pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej

Chórowi Quo Vadis pod kierunkiem pani Aldony Wiśniewskiej.

Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses z Płocka pod dyrekcją pani Anny Bramskiej.

Dziękuję zespołowi Moja Rodzina za poprowadzenie wieczoru uwielbienia i Fundacji Tak dla Rodziny za zorganizowanie koncertu muzyki chóralnej „Muzyka prosto z Nieba

Dziękuję za życzliwe słowa po ostatniej niedzieli i zawierzeniu się Matce Bożej w jej święto Niepokalanego poczęcia. Wiele osób bardzo przeżyło tę uroczystość.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, aby nic nie było cudem.
Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.