NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 29 grudnia 2019

2019-12-28 22:13:56

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość. Po Komunii Świętej uklękniemy przy żłóbku, by Świętej Rodzinie zawierzyć rodziny naszej parafii.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Początek adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30.

Pierwszy piątek miesiąca to szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi oraz zadośćuczynienie Sercu Pana Jezusa za grzechy. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.30.

Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Spotkanie Kół Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00.

Przewodnik grupy białej pieszej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę zaprasza na spotkanie kolędowo-opłatkowe do sali parafialnej 05.01.2020r. o godz. 16. Po kolędowaniu zapraszamy na Mszę świętą z oprawą pielgrzymkową.

W niedzielę, 05 stycznia będziemy mogli obejrzeć „Jasełka” w wykonaniu Kół Żywego Różańca z naszej parafii.

KOLĘDA:
Poniedziałek, 30.12.2019 – Luszewo od godz. 9.00