II NIEDZIELA ZWYKŁA 19 stycznia 2020

2020-01-19 00:35:10

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. „Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem", Margaret Mead (amerykańska antropolożka kulturowa).Babcia jest dla większości maluszków tak samo niezbędnym ogniwem w codziennym wychowaniu, jak mama i tata. Bo babcie uczą czego innego i w zupełnie inny sposób niż rodzice.

W czwartek ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin. Szczególnie polecać będziemy naszych drogich dziadków.

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

Spotkania dla bierzmowanych:
W niedzielę 19.01.2020 egzamin z pacierza dla dziewcząt przygotowujących się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 16.00 w salce katechetycznej. Prosimy o przyniesienie indeksów.

W niedzielę 26.01.2020 egzamin z pacierza dla chłopców przygotowujących się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 16.00 w salce katechetycznej. Prosimy o przyniesienie indeksów.

„Wielka tajemnica wiary”Wpisując się w trzyletni Program Duszpasterski, któremu przyświeca hasło „Eucharystia daje życie” pragniemy przypomnieć wszystkim wierzącym, że istotą naszej religijności jest jednoczenie się w Komunii Świętej z Chrystusem.
Ks. Leszek Smoliński autor - kapłan, którego książki rozchodzą się w wielotysięcznych nakładach, tym razem wprowadza nas w tajemnicę Eucharystii tłumacząc po kolei Jej znaczenie, wymiar duchowy, ale też wskazując na dobre praktyki religijne, oraz modlitwy, które pozwalają w najbardziej godny sposób przyjąć Chrystusa do serca.
Broszurka jest wyłożona na stoliku przy czasopismach. Za książeczkę składamy dobrowolną ofiarę.

Dziś po Mszach św. rodzice Martynki Truszczyńskiej z Mdzewka będą zbierali pieniądze na operację córki. Dziewczynka urodziła się z deformacją kończyny górnej - brakiem stawu łokciowego. Koszt operacji to 300 tys. zł.

KOLĘDA
Poniedziałek, 20.01.2020
ul. Wiejska 2 księży od godz. 16.00.

Wtorek, 21.01.2020
Garwarz Stary - 1 ksiądz od godz.8.30.
ul. Targowa i Bema - 1 ksiądz od godz. 16.00.

Środa, 22.01.2020
ul. Polna (domki) i bloki 2 A i 2 B - 1 ksiądz od godz. 15.30
ul. Polna bloki 2 D, 2 E i 2 F - 1 ksiądz od godz. 15.30.

Czwartek, 23.01.2020
Żeleźnia - 1 ksiądz od godz. 8.30
ul. Polna bloki 2 G, 2 H i 2 I od 16.00 - 1 ksiądz od godz. 16.00

Piątek, 24.01.2020
ul. Ciechanowska -2 księży od godz. 15.30

Sobota, 25.01.2020
Nowy Garwarz 2 księży od godz. 8.30

21 I - św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
24 I - św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniu Twemu a syna swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen