III NIEDZIELA ZWYKŁA 26 stycznia 2020

2020-01-25 17:07:14

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 r. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii o godz. 16.00 oraz w pierwszą sobotę miesiąca na spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

W czwartek ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 15.30 do 16.30. w obecności Boga Pokoju będziemy modlili się o pokój wewnętrzny, pokój serca i ducha, którego dziś tak nam brakuje.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO,w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Dzieci niech przyniosą do kościoła świece od chrztu. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie specjalne błogosławieństwa dzieci i oddanie w opiekę Maryi.

W zakrystii można kupić gromnice na święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

Spotkania dla bierzmowanych:
Dziś egzamin z pacierza dla chłopców przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 16.00.

31 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się w lokalu Gminnego Ośrodka Kultury w Strzegowie prezentacja tomiku poezji religijnej pt. „Krajobrazy wiary” autorstwa Kazimierza Wiśniewskiego, na którą autor serdecznie zaprasza.

Został zakupiony olej opałowy do ogrzewania kościoła za 3 098.00 zł. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Rodzice Martynki Truszczyńskiej z Mdzewka serdecznie dziękują za ofiary na operacje córki.Na ten cel zebrali w ubiegłą niedzielę 4 460.00 zł.

Ksiądz Prefekt przekazał do Biblioteki Gminnej w Glinojecku następujące książki do wypożyczenia: "Gdy przychodzą dusze”. Tajemnica świętych obcowania" H. Bejda; "Wizje, czyli drogi poznania Boga" św. Hildegarda z Bingen; "Święty i diabeł" W. Huenermann; "Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej" św. Faustyna Kowalska; "Zapach Boga" kardynał Konrad Krajewski; "Sztuka walki duchowej. Sekretna broń przeciwko szatanowi" V. Oforka; "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" M. Simma; "Czyściec w wizjach mistycznych" M. Stazione; "23 minuty w piekle" B. Wiese; "Broń. Jak skuć bramy piekła Różańcem Świętym" M. Voris.

KOLĘDA
Poniedziałek, 27.01.2020
ul. Polna bloki 2 J i 2 K - 1 ksiądz od godz. 16.30
ul. Południowa 18 A i 18 B - 1 ksiądz od godz. 16.30

Wtorek, 28.01.2020
ul. Południowa 21 A - 2 księży od godz. 16.00.

Środa, 29.01.2020
Domki (cukrownia) - 1 ksiądz od godz. 8.30
ul Kwiatowa - 1 ksiądz od godz. 15.30.
ul. Sienkiewicza - 1 ksiądz. od 15.30

Czwartek, 30.01.2020
ul. Południowa bloki 18C, 18D, 19A - 1 ksiądz od godz. 16.00.
U. Południowa blok 20 D -1 ksiądz od 17.00

Piątek, 31.01.2020
Wkra 1 ksiądz od godz. 8.30
ul. Wolności i ul. Krzywa - 1 ksiądz od godz. 15.30

Sobota, 02.02.2020
ul. Płocka i Paśniki 2 księży od godz. 8.30

21- 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.