IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020

2020-03-21 22:50:57

Dzisiejsza - już czwarta niedziela Wielkiego Postu - różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Skoro i tak musimy siedzieć w domach co najmniej do Wielkanocy, to nadmiar czasu zafundowanego przez epidemię warto wykorzystać na przemyślenia i modlitwę. W tym tygodniu powinny rozpocząć się rekolekcje parafialne. Z wiadomych powodów rekolekcji nie będzie. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji prowadzonych w przez radio, telewizję lub w Internecie. Można także skorzystać z dobrej książki religijnej oraz czytania Pisma Świętego.

Kościół jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy będzie można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty. /kratki konfesjonału są zabezpieczone folią/. Jeśli nie będzie w kościele kapłana można zadzwonić pod numer 500 210 541. Postaram się zawsze przyjść wyspowiadać i udzielić komunii św.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W środę, 25 marca będziemy przeżywali UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 9.00, 11.00 i o 17.00.Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy otrzymamy gazetkę na temat duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 i 17.00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30. Będziemy modlili się za przyczyną św. Ludwika i Zeli Martin, Rodzina Martin to rodzina bardzo doświadczona chorobami i śmiercią. W ciągu ośmiu lat dziesięć pogrzebów w tym czworo własnych dzieci. Nie należy się dziwić, że byli ciągle skierowani ku niebu i pragnęli znaleźć się w niebie jak później powie ich córka św. Teresa w Karmelu. Rodzina Martin liczyła się w swoim bolesnym doświadczeniu całkowicie z Bogiem. On był ich wartością najwyższą. Będziemy prosić o powstrzymanie epidemii i ochronę naszych rodzin.

W piątek i w sobotę gdy powinny odbywać się rekolekcje Msze św. będą o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.

W piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową.Podczas nabożeństwa będziemy wynagradzać Jezusowi za grzechy posługując się rozważaniami i modlitwami św. Alfonsa Liguori.
W niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczasGorzkich żali.

W niedzielę będzie dodatkowa Msza św. w intencji pokutno-wynagradzającej za grzechy o godz. 15.00

We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.