MODLITWA Z OJCEM ŚWIĘTYM

2020-03-27 00:37:18

W piątek 27 marca o godz. 18.00, papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. „Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego udziału za pośrednictwem środków przekazu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec papież Franciszek udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.

Odpust zupełny można dostać po spełnieniu następujących warunków:
  •     Wzbudzić intencję jego otrzymania
  •     Być w stanie łaski uświęcającej
  •     Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  •     Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą
  •     Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Krzyż św. Marcelego uznawany jest przez Rzymian za cudowny od 1519 r. Wówczas kościół, w którym się znajdował, spłonął, ale krucyfiks pozostał nietknięty.

Trzy lata później, gdy miasto zostało dotknięte epidemią dżumy, mieszkańcy wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice i przez ponad dwa tygodnie pielgrzymowali z nim przez wszystkie dzielnice. Tam, gdzie dotarł, choroba ustępowała. Gdy krucyfiks wrócił do San Marcellino al Corso, Wielka Zaraza przeszła do historii.

Papież Franciszek już modlił się przy krzyżu św. Marcelego. 15 marca udał się na prywatną pielgrzymkę do kościoła, w którym stoi. W czwartek krucyfiks został zabrany do Watykanu, gdzie w piątek o godz. 18 na pustym Placu świętego Piotra Ojciec Święty będzie modlił się o ustanie pandemii koronawirusa na świecie.