V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

2020-03-28 17:44:47

W niedzielę 29 marca i w następne niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9,30 i 16.00 tylko dla rodzin, które zamawiały intencje (5 osób). O godz. 11.00 Msza św. w intencji parafian z prośbą o uchronienie od epidemii.

Możemy odprawić także dodatkowe Msze św. jeśli zgłosi się 5 osób, które chcą uczestniczyć we Mszy św. Najlepiej zgłaszać telefonicznie.

Kościół jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty. /kratki konfesjonału są zabezpieczone folią/. Jeśli nie będzie w kościele kapłana można zadzwonić pod numer 500 210 541 i poprosić księdza.

Od dzisiejszej - piątej niedzieli Wielkiego Postu - zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.20, a po Mszy Św. o godz. 17.30 codziennie śpiewamy suplikacje przepraszając Boga i prosząc o ustanie epidemii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Adorację rozpoczniemy o godz. 16.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym trudnym czasie rozpoczniemy wielką NOWENNĘ DO NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII, którą będziemy odmawiali przez dziewięć czwartków miesiąca. Chcemy przeprosić za wszelkie zniewagi wobec Chrystusowa obecnemu w Eucharystii i wybłagać ustanie epidemii. Tekst nowenny będzie na stronie internetowej. Adoracja jest dłuższa by mogły się wymieniać osoby, ponieważ w kościele jednocześnie może być tylko 5 osób.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy o godz. 16.00 odmówimy Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu oraz Koronka do Najświętszej Eucharystii.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa. O godz. 17.00 odmówimy różaniec wynagradzający. Na różaniec może przyjść 5 osób. Proszę by pozostałe osoby z Kół Żywego Różańca odmówiły w tym samym czasie różaniec w domach

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Teksty rozważań będą zamieszczone na stronie parafialnej. Można także odprawić Drogę Krzyżową w kościele prywatnie w innych godzinach. Teksty nabożeństwa są wyłożone w kościele.

W każdy piątek są odprawiane Msze św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby.

W niedzielę o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.

Zachęcamy także do całkowitego zawierzenia się Matce Bożej i nałożenia szkaplerza. Szkaplerz nakłada kapłan i można zawsze o to poprosić.

W tym roku nie będziemy przygotowywali okazałego Groby Pańskiego. Będzie to znakiem jednoczenia się Kościoła z cierpieniem Chrystusa w wielu braciach i siostrach chorych oraz opiekujących się nimi na całym świecie. Chcemy jednak zakupić kwiaty dla uczczenia Pana Jezusa. Proszę o ofiary na ten cel. Ofiary od rodziny można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „na kwiaty do Grobu Pańskiego”. Numer konta parafialnego 82 8229 0005 0000 1044 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Glinojecku. Za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

W piątek i w sobotę trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 21.00. Na zmianę z ks. Prefektem i z osobami, które przyszły się pomodlić adorowaliśmy Jezusa Eucharystycznego modląc się w swoich intencjach i w intencjach wszystkich parafian.