NIEDZIELA PALMOWA 5 kwietnia 2020

2020-04-05 11:45:39

W Niedzielę Palmową i w następne niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 15.00 16.00 tylko dla rodzin, które zamawiały intencje (5 osób). O godz. 11.00 Msza św. w intencji parafian. Możemy odprawić dodatkowe Msze św. dla tych, który tego pragną. Proszę o umawianie się z księdzem telefonicznie.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Jedni wołali „Hosanna”, inni: „Na krzyż z Nim!”. Świat do niedawna nie potrzebował Chrystusa oby w obecnych doświadczeniach zaczął Go przywoływać.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez środki masowego przekazu.

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony na ołtarzu głównym do adoracji do godz. 21.00. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18,00.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.
Kapłani posługujący w parafii, ks. Proboszcz i ks. Prefekt będziemy na zmianę adorować Jezusa Eucharystycznego i wszystkie modlitwy zanoszone do Boga w tym dniu będziemy ofiarować w intencji parafian, o oddalenie epidemii, pokonanie lęku i nawrócenie grzeszników. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty z zachowaniem przepisów o przebywaniu w kościele do 5 osób.
W tym roku nie będzie błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Modlitwę błogosławieństwa pokarmów odmówimy w domu. Będzie ona zamieszczona na stronie parafii. Warto przypomnieć sobie także o modlitwie przed posiłkiem, która jest także błogosławieństwem pokarmu i podziękowaniem Bogu za codzienny pokarm.
W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 19.00. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

Rezurekcja w intencji parafian o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 15.00 i o 16.00. We Mszach mogą uczestniczyć ci, którzy je zamówili - 5 osób.

Jeśli zmienią się przepisy dotyczące Wielkanocy (zwiększona ilość osób na Mszy do 50-ciu) wtedy będzie więcej Mszy św. Aktualne ogłoszenia będą na stronie parafialnej.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę tę kazał Pan Jezus siostrze Faustynie zapisać w sierpniu 1937 roku, polecając odprawianie jej przed Świętem Miłosierdzia, począwszy od Wielkiego Piątku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00Ci, którzy nie mogą uczestniczyć na nabożeństwie w kościele mogą modlić się w domu. Teksty nowenny będą zamieszczone na stronie parafialnej.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji nawrócenia świata i zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W środę o 16.00 będzie odprawiana Msza św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służby zdrowia, służb sanitarnych oraz o łaskę nawrócenia świata i wyzwolenia od szerzącej się choroby.

Zachęcamy także do całkowitego zawierzenia się Matce Bożej i nałożenia szkaplerza Szkaplerz nakłada kapłan i można zawsze o to poprosić.

Kościół codziennie jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty, przyjąć komunię św. czy poprosić kapłana o błogosławieństwo. Jeśli nie będzie w kościele księdza można zadzwonić pod numer 500 210 541 i poprosić by przyszedł do kościoła.

W ostatnich dniach można często spotkać w kościele kogoś, kto się modli; odmawia różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego czy odprawia Drogę Krzyżową. Myślę, że te ciche modlitwy będą wysłuchane. Kościół nie jest bardziej niebezpieczny niż apteka, sklep czy drogeria.

W tym roku nie będziemy przygotowywali okazałego Grobu Pańskiego. Będzie to znakiem jednoczenia się Kościoła z cierpieniem Chrystusa w wielu braciach i siostrach chorych oraz opiekujących się nimi na całym świecie. Chcemy jednak zakupić kwiaty dla uczczenia Pana Jezusa. Proszę o ofiary na ten cel. Ofiary od rodziny można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „na kwiaty do Grobu Pańskiego”. Numer konta parafialnego 82 8229 0005 0000 1044 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Glinojecku. Za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.