NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia 2020

2020-04-11 14:36:45

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza tym w trudnym czasie.

W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele są celebrowane według świątecznego, następującego porządku: 8.00, 9.30, 11.30 i 15.00 i 16.00. Msze św. o 8.00, 9.30 i 16.00 są dla rodzin zamawiających intencje. Msze św. o godz. 11.30 i o 16.00. dla pozostałych. W kościele powinno być tylko 5 osób.

W święta poza nabożeństwami możemy udzielić komunii św. wystarczy nawiedzić kościół i poprosić księdza.

Z powodu epidemii cmentarz jest zamknięty do odwołania.
W intencji zmarłych możemy pomodlić się w kościele.

W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian. Ofiary można składać w kościele przy Grobie Pana Jezusa lub na konto parafialne 82 8229 0005 0000 1044 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

Przyszłą niedzielę - drugą niedzielę Wielkanocy - będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
Mszę św. będą o godz. 8.00, 9.30, 15.00 i 16.00 dla rodzin zamawiających intencje a o godz. 10.30 i 11.30 dla chętnych.

W dzień powszedni jest odprawiana dodatkowa Msza św. dla osób, które chcą codziennie uczestniczyć we Mszy św.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.Od Wielkiego Piątku Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W kościele modli się ks. Prefekt a w tym samym czasie ks. Proboszcz modli się jeżdżąc ulicami miasta z figurą Jezusa Miłosiernego i błogosławi mieszkańców. Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie tej akcji. Po przejechaniu ulicami miasta będziemy także jeździli do wiosek naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 Ci, którzy nie mogą uczestniczyć na nabożeństwie w kościele mogą modlić się w domu. Teksty nowenny będą zamieszczone na stronie parafialnej.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji nawrócenia świata i zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W poniedziałek o 11.30 będzie odprawiana Msza św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służby zdrowia, służb sanitarnych oraz o łaskę nawrócenia świata i wyzwolenia od szerzącej się epidemii.

Kościół codziennie jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty, przyjąć komunię św. czy poprosić kapłana o błogosławieństwo. Jeśli nie będzie w kościele księdza można zadzwonić pod numer 500 210 541 i poprosić by przyszedł do kościoła.

ALLELUJA
ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH