NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020

2020-04-18 20:41:14

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia.”

Według nowych przepisów od poniedziałku w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć w liturgii 70 osób.

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej diecezjalnej Caritas.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.30. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

W czwartek adoracja JEZUSA w Najświętszym Sakramencie od godz. 16.30. Za wstawiennictwem świętych małżonków będziemy wypraszali łaski dla naszych rodzin i opiekę w czasie epidemii.

W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Z tej okazji w najbliższą niedzielę 26 kwietnia zapraszamy rolników na Mszę św. o godz. 11.30 połączoną z nabożeństwem błagalnym.Według tradycji odśpiewamy Litanię do wszystkich świętych prosząc o deszcz. Po Mszy św. zostanie poświęcona woda, którą możemy poświęcić swoje gospodarstwo. Wodę każdy przynosi sam w butelce. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku odprawialiśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W kościele modlił się ks. Prefekt a w tym samym czasie ks. Proboszcz modlił się i błogosławił mieszkańców jeżdżąc z figurą Jezusa Miłosiernego. Przez dziewięć dni kilka razy objechaliśmy wszystkie ulice i wioski naszej parafii odmawiając kilkadziesiąt razy koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia jeszcze raz przejedziemy ulicami Glinojecka. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 17.00. Przejazd z figurą Jezusa Miłosiernego rozpoczniemy od ulicy Wiejskiej i kolejno wszystkie ulice do ulicy Płockiej i Paśniki. Około godziny 18.00 będziemy przejeżdżali ulice od ulicy Kwiatowej do Wojska Polskiego. Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie tej akcji.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji nawrócenia świata i zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tym czasie zmniejszonej aktywności znajdźmy czas na lekturę Pisma Świętego.

W czwartek o 20.00 będzie odprawiana Msza św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służby zdrowia, służb sanitarnych oraz o łaskę nawrócenia świata i wyzwolenia od szerzącej się epidemii.