III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 kwietnia 2020

2020-04-25 20:09:57

Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty - komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

W trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest NIEDZIELA BIBLIJNA która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
Wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Szacuje się, iż 3 tys. prezbiterów polskich zostało zabitych w czasie II wojny światowej. Setki kościołów i klasztorów zostało skonfiskowanych, zamkniętych lub zdewastowanych. W tym okresie bezpowrotnie zaginęły dzieła sztuki sakralnej. Nienawiść w stosunku do kleru jako przywódców lokalnych społeczności wynikała też z ogólnego planu rozprawienia się z kulturą polską.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.
Na zakończenie adoracji będziemy modlili się o pogłębienie wiary dla nas i dla wszystkich parafian.
W czwartek o godz. 20.00 Msza św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służby zdrowia, służb sanitarnych oraz o łaskę nawrócenia świata i wyzwolenia od szerzącej się epidemii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi świętejpierwszopiątkowej będzie w następujących godzinach: od godz. 15.00 do 18.00. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.
W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc - maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

Od 1 do 9 maja po odśpiewaniu litanii, będziemy modlić się nowenna do patrona naszej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Będziemy modlić się wyproszenie wszelkich łask dla naszej parafii.

We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Eucharystię tego dnia o godz. 17.00 połączymy także z krótkim nabożeństwem w intencji bezrobotnych i poszukujących pracy.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.30 16.30. 17.00 i o 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
W sobotę przypada również Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie - Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentemw kościele odmawiamy różaniec w intencji nawrócenia świata i zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W czwartek o 20.00 będzie odprawiana Msza św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służby zdrowia, służb sanitarnych oraz o łaskę nawrócenia świata i wyzwolenia od szerzącej się epidemii.

Spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych w sobotę po Mszy św. za Ojczyznę o godz. 11.30. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie - różaniec wynagradzający.

I i II Komunia św. według rozporządzenia Biskupa Płockiego będzie przeniesiona na miesiąc wrzesień. Także bierzmowanie przeniesione jest na czas po wakacjach.

DYŻURY W KONFESJONALE:
Ks. Proboszcz będzie pełnił dyżur w konfesjonale w dni powszedni od 16.30 do 17.30 lub w innych godzinach można umówić się na spowiedź telefonicznie tel. 500 210 241.
Ks. Prefekt będzie pełnił dyżur w konfesjonale w dni powszednie od 12.00 do 13.00 i od 15.00 do 16.00. Także w tych godzinach można poprosić księdza udzielenie Komunii św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.


Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Karolina Maria Maciejewska z Glinojecka
Michał Piechocki z Glinojeck
zapowiedź II

Monika Madejska z Zygmuntowa
Adrian Fabiszewski z Glinojecka
Zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną
Polecamy Bogu zmarłych
24 kwietnia br. zmarł
ks. kan. dr Andrzej Świderski,
proboszcz parafii Gąbin. Przeżył 60 lat
w tym 36 lat w kapłaństwie.