VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 maja 2020

2020-05-16 21:46:28

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże - to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość - dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

Według nowych rozporządzeń w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć 105 osób.

W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
W poniedziałek od godz. 8.00 do 21.37 „Maraton modlitewny z Janem Pawłem II”. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i przy relikwiach św. Jana Pawła II. Na stoliku są wyłożone książki z nauczaniem Wielkiego Papieża i modlitewniki do Jana Pawła II. Możemy z nich korzystać podczas adoracji.
Uroczysta Msza św. dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 20.00. Modlitwę zakończymy śpiewem pieśni i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.37.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na NABOŻEŃSTWIE MAJOWYM ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

W środę po majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy w tych dniach o deszcz, o urodzaje i za głodujących na świecie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu W czwartek od godz. 16.00. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlili się w intencji młodzieży. Zapraszamy młodych na adorację, prowadzoną przez młodzież. Ojciec Święty Jan Paweł II był zawsze blisko młodych ludzi. Szukał ich, wychodził im naprzeciw, spotykał się z nimi na różnych kontynentach świata, także na Światowych Dniach Młodzieży. Kochał bardzo młodzież. Zawierzał ją Matce Bożej. Modlił się z całego swego serca za młodzież. Zależało mu na młodych. Wierzył w nich i ufał im mawiał, że każdy z nich jest Jego wielką nadzieją, ale także nadzieją Kościoła i świata. Jako przewodnik i opiekun młodzieży wskazywał jej drogę do Boga, pokazywał prawdziwy sens życia z Chrystusem.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji nawrócenia świata i zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję kobietom, które kolejne dwa dni sprzątały w kościele. Została posprzątana sala katechetyczna, chór i umyte okna w tych pomieszczeniach.

Dziękuję Natalii Nebeluk za umycie wazonów używanych w kościele.

Dziękuję osobom, które pracowały przy zieleni wokół kościoła.

Dziękuję Paniom Lucynie Wojciechowskiej, Jadwidze Kowalskiej i Halinie Kolczyńskiej za przygotowanie dekoracji i kwiaty na uczczenie 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Dziękuję Ks. Prefektowi za posprzątanie na niedzielę zakrystii, prezbiterium, odkurzenie dywanów i pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Dziękuje Rycerzom Jana Pawła II za posługiwanie przy ołtarzu w niedzielę lecz także w dni powszednie.

Dziękuję także Brajanowi Wołynek za służenie codziennie przy ołtarzu.

Dziękuję za ofiarę na kościół 70 zł po nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej z bloku 18 B ul. Południowa.

Dziękuję za produkty żywnościowe przynoszone na plebanię.

Dziękuję za zamówioną w mojej intencji Mszę św. o potrzebne laski i opiekę Matki Bożej.