VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24 MAJA

2020-05-25 00:27:28

Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa trwała na modlitwie z Apostołami w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.00 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Na adoracji będziemy modlili się w intencji świętości rodzin, małżeństw zagrożonych i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.W

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament Na łożu śmierci mówił do Księży Biskupów:

„Wszystkie nadzieje to Matka Najświętsza i jeżeli jaki program to ONA”. A w czasie sakramentu chorych powiedział: „Przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajcie, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że Matka Boża w Polsce słabszą nie będzie choćby się ludzie zmieniali”.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Zapraszamy na

wieczernik modlitewny

20.30 Różaniec

21.00 Apel Jasnogórski

21.15 Wieczór uwielbienia.

22.00   Modlitwy o dary Ducha Świętego czuwanie modlitewne modlitwy psalmami

23.00   Msza św. o rozpalenie serc, o wiarę, wolność od rutyny oraz o ożywienie duchowe.

Prace remontowe:

Są już zamówione figury Matki Bożej i św. Jana, które będą przy krzyżu w prezbiterium. Rzeźbienie potrwa około trzech miesięcy. Jedną z rzeźb chce ufundować osoba, która w ten sposób pragnie podziękować Bogu za swoje życie.

Wczoraj był naprawiany dach nad prezbiterium. Blacharze znaleźli kilka nieszczelnych miejsc, ale będziemy czekali na deszcz, aby sprawdzić czy nie ma już przecieków. Jeśli wszystko będzie dobrze rozpoczniemy prace w środku kościoła. Epidemia trochę utrudniła prace jednak mam nadzieję, że zrealizujemy to co było zaplanowane na ten rok.

Podziękowania:

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II, Kołom Żywego Różańca, chórowi, ministrantom, zespołowi Maja Rodzina, Panu Organiście za włączenie się w przygotowanie Mszy św. i wieczornego nabożeństwa z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w „Maraton Modlitewny” i poświęcili czas na prywatną adorację w ciągu dnia. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy udział w wieczornym nabożeństwie.

Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Fundacja Tak dla Rodziny wraz z Chorągwią Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w Glinojecku zorganizowała wystawę pt.: "Karol Wojtyła. Narodziny". Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Dziękujemy Centrum Myśli Jana Pawła II za udostępnienie materiałów do wydruku.

Dziękuję młodzieży za przygotowanie i modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek.

Dziękuję kolejnym osobom, które zajęły się sprzątały kościoła. Posprzątały pod ławkami i przemyły ławki i konfesjonały.

Dziękuję ks. prefektowi za prowadzenie różańca i wszystkim, którzy już kolejny miesiąc przychodzą na wieczorną modlitwę o godz. 20.23 modląc się o uchronienie od epidemii koronawirusa.

Dziękuję za ofiarę na kościół 200 zł.

Dziękuję za ofiarę 410 zł grupie motocyklowej Freewind złożonej z okazji Mszy św. w intencji motocyklistów. Pieniądze przekazane będą na środki transportu dla misjonarzy.