XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 czerwca 2020

2020-06-13 21:05:34

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17.50.

W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 czerwcowe i procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
Po procesji poświecenie wianków.Wianki są symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. W naszym kościele na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie zostaną poświęcone wianki oraz będzie błogosławieństwo dzieci.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
W piątek w Uroczystość Serca Bożego o godz. 20.00 ks. Proboszcz i ks. Prefekt odprawi Mszę św. wynagradzającą Bożemu Sercu w imieniu całej parafii.
Po Mszy św. odśpiewamy litanię i zawierzymy cała parafię Najświętszemu Sercu Jezusa modląc się za poszczególne ulice i wioski naszej parafii. Zapraszamy przedstawicieli z każdej ulicy i z każdej wioski. Po nabożeństwie wszyscy otrzymają pamiątkowy obraz Pana Jezusa, z aktem zawierzenia, który można oprawić i powiesić w domu.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

„Najświętsze Serce”. To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. Ten fabularyzowany dokument pojawia się w dystrybucji w szczególnym czasie, bowiem w tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
„Najświętszej Serce” to opowieść o tym, jak znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Film będzie wyświetlany w Ciechanowie w kinie ”ŁYDNIA”
w dniach: 12 - 21 czerwca o godz. 17.15
19 - 21 czerwca o godz. 13.00
Zachęcamy do obejrzenia tego wyjątkowego filmu. Można wybrać się prywatnie. Wspólny wyjazd do kina planowany jest w środę o godz. 16.30. Jeśli zgłosi się dużo osób, będzie zmówiony autokar. Proszę o zgłaszanie się do wtorku w kancelarii parafialnej lub dzwoniąc na numer 500 210 541.

W czwartek po nabożeństwie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na grilla. Dla dzieci będą przygotowane gry, zabawy, dmuchańce, wata cukrowa oraz loteria.

Dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary na rehabilitację Piotra Mielczarskiego, który uległ wypadkowi na motorze. Ofiary zbierane będą przez fundację Votum.

W czasie objazdu ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem w Boże Ciało wiele osób robiło zdjęcia lub nagrywało przejazd. Proszę o przesłanie zdjęć na email: adam.staniszeski@op.pl lub na telefon 500 210 541. Najlepsze zdjęcia zamieścimy na stronie parafii. Można także napisać swoje wrażenia i refleksje.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za pięknie przygotowane i udekorowane ołtarze na uroczystość Bożego Ciała w kościele i przy kościele.
Dziękuję wszystkim, którzy zbierali ofiary na kwiaty i wszystkim ofiarodawcom i za ofiarę na kościół 500 zł.
Dziękuję asyście procesyjnej, chórowi Rycerzom Jana Pawła II, ministrantom i wszystkim, którzy wzięli udział w oddaniu czci Jezusowi Eucharystycznemu.
Dziękuję Straży Pożarnej z Glinojecka i z Szyjk, motocyklistom z grupy Freewind i Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie i udział w uroczystym przejeździe z Najświętszym Sakramentem ulicami. Niech Jezus Chrystus, któremu w ten sposób oddaliśmy cześć obdarzy łaskami wszystkich mieszkańców miasta i parafii.
Dziękuję za ofiarę na kościół 275 zł ulicy południowej z bloku 18 D. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
Dziękuję za ofiarę 120 zł. od mieszkańców bloku 2 I na ul. Polnej. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. 28 VI o godz. 11.30.

Świecenia Kapłańskie: 6.czerwca 2020
Biskup Piotr Libera udzielił święceń kapłańskich diakonom Piotrowi Adamiakowi i Krzysztofowi Węglickiemu, a także wręczył krzyż misyjny ks. Kamilowi Kowalskiemu.

W naszej parafii istnieją już grupy modlitewne modlące się za księży. Chcemy założyć kolejne, które obejmą modlitwą nowo wyświęconych kapłanów. Za każdego księdza modli się 7 osób, każda osoba jednego dnia w tygodniu odmawiając jedną dziesiątkę różańca. Prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy zechcą adoptować duchowo jednego z księży. Może któryś z nich trafi kiedyś do naszej parafii.

Ks. Proboszcz z parafii Krajkowo organizuje pielgrzymkę na Suwalszczyznę i Litwę w dniach 5 - 8 lipca 2020 r. Koszt wyjazdu 800 zł. Program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zainteresowani mogą zgłaszać się dzwoniąc na numer 23 67 91 323 lub kom. 502 370 066.

SPOTKANIA:
We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy modlitewnej Margaretka.
W ramach przygotowania do I i II komunii św. dzieci przyjdą na w czwartek o godz. 18.00 na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dziewczynki przygotują kwiatki od sypania przed Panem Jezusem w czasie procesji.
Po nabożeństwie będzie można zamówić szatki do komunii.
W sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 11.00.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Karolina Chmielewska z Glinojecka
Krzysztof Sobiecki z Gożynka
Zapowiedź II

Anna Szymankiewicz ze Wkry
Andrzej Piórkowski ze Wkry
Zapowiedź II

Aleksandra Kraśniewska z Ciechanowa
Mateusz Tuwalski z Glinojecka
Zapowiedź I

Marzena Staniszewska zamieszkała. w Kaczorowach
Jakub Zmysłowski z Glinojecka
Zapowiedź I

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

APOSTOLAT MARGARETKA
Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugorju objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia. Matka Boża płakała z powodu kapłanów, gdyż wielu z nich przestało wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa z pokorą pełną podziwu i dziękczynienia, a wiele tysięcy kapłanów po prostu zdradziło otrzymane od Boga powołanie, porzuciło tę najbardziej zaszczytną i odpowiedzialną służbę w Kościele i odeszło bezpowrotnie ze stanu duchownego, dając przy tym niemałe zgorszenie dla wiernych. Byli zdolni, utalentowani, ale upadli z powodu braku dostatecznej pomocy modlitewnej Kościoła.
Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz, aby prowadzić Kościół bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba. Bez wiernych i roztropnych kapłanów Kościół nie wie dokąd iść, brakuje mu nadprzyrodzonych źródeł uświęcenia (słowa Bożego, Eucharystii, odpuszczenia grzechów, uzdrowienia, wyzwolenia spod władzy szatana), a wierni są jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego Matka Boża pragnie, aby każdy kapłan ponownie znalazł właściwe mu miejsce w twoim sercu, w twojej modlitwie, w twojej rodzinie, i uzyskał potrzebną mu duchową ochronę i materialne wsparcie.
MARGARETKA jest wspaniałym Bożym dziełem. Nazwa pochodzi od imienia dziewczyny, która swoją chorobę przyjęła jako powołanie, tak jak dla innych jest to małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. W wieku 13 lat, (VIII 1951r.) zaraziła się chorobą Heine-Medina. Aż do śmierci, zmarła w Wielki Piątek w wieku 40 lat, była całkowicie sparaliżowana, mogła poruszać tylko głową. Pani Louise Ward, która znała osobiście Margaret O'Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec, Kanada założyła Ruch Margaretek, którego inspiracją było życie i modlitwa Maragret, i dlatego nazwała go jej imieniem.
W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu listkach kwiatowych nazwiska siedmiu rodzin (lub imiona i nazwiska siedmiu konkretnych osób), które składają Bogu przyrzeczenie wieczystej modlitwy - każda rodzina (lub pojedyncza osoba) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.
Ojciec Jozo wspomina: Pewnego dnia przybyła pielgrzymka z Kanady. W Tihaljinie, czekając na mnie aż wrócę z pogrzebu, pani profesor dogłębnie poruszona nauką o kapłaństwie oraz orędziami Matki Bożej - utworzyła za mnie pierwszą MARGARETKĘ. W centrum pierwszej MARGARETKI wpisała moje imię. Wtedy oni złożyli przed Bogiem przysięgę, że będą się modlić za mnie przez całe swe życie! Teraz czuję się jak mała rybka w wodzie. Codziennie Kościół modli się za mnie! Zachowuje mnie w swoim sercu, myśli o mnie! (...) Matka Boża właśnie tego chce, żeby chrześcijanie umieszczali kapłanów w centrum swej modlitwy, swoich serc, swoich myśli. Wracając do domu utwórzcie MARGARETKĘ swoim kapłanom. Mówię do was jak brat, jak ksiądz, jak na spowiedzi. Módlcie się za nas kapłanów każdego dnia, ponieważ jesteśmy słabi. Bez waszej pomocy nie możemy wam skutecznie głosić Ewangelii. Przyjmijcie zaproszenie Maryi i wprowadźcie je w życie! Tylko w ten sposób możecie przeżyć wielkie i głębokie doświadczenie tego, czym jest Kościół.