XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 czerwca 2020

2020-06-20 19:55:54

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
Codziennie w czasie nabożeństwa można zawierzyć się Najświętszemu Sercu Jezusa.
We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00.

Dziś po Mszach św. będziemy zapisywali osoby, które chcą podjąć się modlitwy za kapłanów 1 dziesiątek różańca w tygodniu. Zaprosimy do naszej parafii neoprezbiterów i wręczymy im dar modlitewnej duchowej adopcji.

W środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawioną po nabożeństwie czerwcowym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Będziemy modlić się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W piątek 19 czerwca w Uroczystość Serca Pana Jezusa zawierzyliśmy wszystkich mieszkańców miasta Glinojecka i wiosek Sercu Bożemu. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na tę piękna uroczystość.

„O jutrze masz wiedzieć jedynie to, że Opatrzność Boża wstanie dla ciebie wcześniej niż słońce.” O. Lacordaire.

W najbliższą sobotę 27 czerwca zapraszamy na Mszę św. do Opatrzności Bożej o godz. 18.00 Będziemy dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę nad naszą parafią.
Po Mszy św. koncert Alicji Majewskiej „Chce się żyć” Wystąpi Włodzimierz Korcz i Warsaw String Quartet

Na koncert zaprasza ks. Proboszcz oraz Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Glinojecku.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów 2 m między uczestnikami.

Podziękowania:
Dziękuję za przygotowanie spotkania przy grillu na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
Dziękuję panu Rzeczkowskiemu za kiełbaski, kaszankę i za przygotowanie wszystkich potraw z grilla.
Dziękuję Panu Andrzejowi Nowakowskiemu za napoje i słodycze dla dzieci.
Pani Irenie Szymańskiej za pomoc przy wydawaniu jedzenia i napojów.
Natalii Nebeluk za prowadzenie zabaw dla dzieci.
Państwu Zielonkowskim za dmuchańce dla dzieci.
Dziękuję asyście procesyjnej i Rycerzom Jana Pawła II za obecność na zakończenie oktawy Bożego Ciała.
Dziękuję państwu Aldonie i Arturowi Wiśniewskim za oprawę muzyczną Mszy św. w Uroczystość Serca Bożego.

W środę 1 lipca przez naszą parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Jak co roku Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu ok. godziny 14,00. Bardzo proszę o przygotowanie posiłku dla ok. 40 osób. Mam nadzieję, że pielgrzymi jak co roku będą dobrze przyjęci.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Aleksandra Kraśniewska z Ciechanowa
Mateusz Tuwalski z Glinojecka

Marzena Staniszewska zamieszkała. w Kaczorowach
Jakub Zmysłowski z Glinojecka

Maria Chmielewska z Glinojecka
Patryk Ryziński z Glinojecka
Zapowiedź I

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.